Elon Musk tünelini kazmaya başlıyor

Elon Musk.
SpaceX ve Tesla Motors’un CEO’su Elon Musk, daha önce Twitter'da trafikten yakınırken dile getirdiği 'tünel açma isteğini' gerçeğe dönüştürüyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

SpaceX ve Tesla Motors’un CEO’su [inlinetweet prefix=”null” tweeter=”null” suffix=”null”]Elon Musk daha önce Twitter’da trafikten yakınırken dile getirdiği ‘tünel açma isteğini’ gerçeğe dönüştürüyor. [/inlinetweet](Haftanın Özeti: 113‘te değinmiştik). Musk bu hafta Twitter’dan yaptığı açıklama ile ‘tünel kazılarına yaklaşık bir ay sonra başlayacaklarını’ duyurdu.

Los Angeles’ın trafik problemine kazarak çözüm sunmayı planlayan Musk ABD Başkanı Donald Trump ile yaptığı görüşmeden sonra tünel projesini açıkladı. Ayrıca Twitter’daki bir kullanıcının sorusu üzerine tünelin başlangıç noktasının SpaceX’in Los Angeles ofisine yakın bir noktada ‘Los Angeles Uluslararası Havalimanı’na 5 dakikalık mesafede olduğu’ öğrenildi.

Açıklama, ABD Başkanı’nın ileri teknoloji şirketi Lockheed Martin CEO’su Marillyn Hewson gibi önemli yöneticilerle üretim üzerine yapılan görüşmeden iki gün sonra geldi. Cuma günü altyapıyla ilgili projelere yöneleceğini belirten Trump ise “Muhteşem ülkemiz için yeni yollar, otoyollar, köprüler, hava alanları, tüneller ve tren yolları kuracağız,” dedi.

Daha önce de dile getirmişti

Elon Musk’ın tünel sevdasının yeni olmadığı biliniyor. Bunun için, Musk’ın 2015 yılında bilimci Neil DeGrasse Tyson ile yaptığı bir röportajda araç tünellerinin ‘trafiği yatıştıracağını’ belirtmesi örnek olarak gösterilebilir.

Kaynak: Motherboard

SpaceX ve Tesla Motors’un CEO’su Elon Musk daha önce Twitter'da trafikten yakınırken dile getirdiği 'tünel açma isteğini' gerçeğe dönüştürüyor. Musk bu hafta Twitter'dan yaptığı açıklama ile 'tünel kazılarına yaklaşık bir ay sonra başlayacaklarını' duyurdu. ABD'nin yeni Başkanı Donald Trump ile görüşen CEO, ofisine '5 dakika uzaklıkta' yapılması planlanan tüneliyle bittiği zaman nispet yapacak gibi.

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği