Dünyanın en zenginleri son iki ayda toplam 436 milyar Dolar kaybetti

Mark Zuckerberg
Son iki yılın en sert düşüşünü yaşayan en zengin 500 kişi bu hafta tam olarak 181 milyar Dolar'lık bir kayıp yaşadı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Son iki ay en zengin 500 kişi için ‘pahalı’ geçti. S&P 500 İndeksi ve Dow Jones’a göre son iki yılın en sert düşüşünü yaşayan en zengin 500 kişi geçtiğimiz hafta tam olarak 181 milyar Dolar’lık bir kayıp yaşadı.

Bloomberg Milyarderler Endeksi’ne göre ise Mark Zuckerberg bu hafta servetini 10,3 milyar Dolar azaltarak üçüncü sıradan yedinci sıraya geriledi. Bu kaybın en önemli sebebi ise geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan ve Facebook hisselerini yüzde 14 oranında düşüren Cambridge Analytica olayı. Bilindiği üzere şirket yaklaşık 50 milyon kullanıcısının bilgilerinin paylaşıldığı ortaya çıkmıştı.

Oracle şirketinin bulut destekli ürünler için satışların büyümesini yavaşlatmasıyla CEO Larry Ellison yaklaşık olarak 7 milyar Dolar kaybetti. Berkshire Hathaway’den Warren Buffett, Amazon’dan Jeff Bezos ve Google’ın çatı şirketi Alphabet’ten Larry Page toplamda 17 milyar Dolar kaybetti.

Göstergelere göre ise dünyanın en zengin 500 kişisinin kontrol ettiği para 5,2 trilyon Dolar’ı geçti.

Kaynak: Fortune

Son iki ay en zengin 500 kişi için ‘pahalı’ geçti. S&P 500 İndeksi ve Dow Jones’a göre son iki yılın en sert düşüşünü yaşayan en zengin 500 kişi bu hafta tam olarak 181 milyar Dolar'lık bir kayıp yaşadı.

Bloomberg Milyarderler Endeksi’ne göre ise Mark Zuckerberg bu hafta servetini 10,3 milyar Dolar azaltarak üçüncü sıradan yedinci sıraya geriledi. Oracle şirketinin bulut destekli ürünler için satışların büyümesini yavaşlatmasıyla CEO Larry Ellison yaklaşık olarak 7 milyar Dolar kaybetti. Berkshire Hathaway’den Warren Buffett, Amazon’dan Jeff Bezos ve Google’ın çatı şirketi Alphabet’ten Larry Page toplamda 17 milyar Dolar kaybetti.

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği