Dünyanın en küçük can yeleği

Ploota, sıradan can yeleklerinden çok daha küçük, sadece 280 gram ağırlığında bir can yeleği.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Ploota, boyna takılan sensör kontrollü bir yüzme güvenlik cihazı. Hem küçük hem yeniden kullanılabilir olan Ploota, çoğu can yeleğinin aksine su altında da takılabiliyor. Yüzerken, suyun altına daldığınızda ya da derin su dalgıçlığı yaparken de takabildiğiniz cihaz, ihtiyaç halinde yüzeye çıkmanızı sağlayacak şekilde çalışıyor.

Köpük temelli sıradan bir can yeleğinin ellide biri boyutta olan Ploota, normal can yeleklerine kıyasla çok daha az yer kaplıyor. Bu yenilikçi can yeleğiyle ilgili en dikkat çekici özelliklerden biri de inanılmaz hafif olması. Cihaz sadece 280 gram ağırlığında ve yüksek yoğunluklu su sporları esnasında kullanılabiliyor. Cihazın ortasındaki kısma basıldığında iki tarafındaki küçük parçalar anında şişip kullanıcıyı yüzeye çıkarıyor.

Kaynak: Design Boom

Dünyanın en küçük can yeleği Ploota, sıradan bir can yeleğinin ellide biri kadar ve 280 gram ağırlığında. Diğer can yeleklerinin aksine suyun altında ya da derin su dalgıçlığı yaparken de kullanılabilen bu cihazın ortasındaki kısma basıldığında iki yanındaki küçük parçalar şişip kullanıcıyı suyun yüzeyine taşıyor.Yorumunuz: