Bisikletçiler için giyilebilir hava yastığı

B’Safe Akıllı Hava Yastığı bir can yeleği gibi giyiliyor ve çarpışma esnasında şişerek darbenin yüzde 90’ını emiyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Şehir içinde bisiklet kullanmak her geçen gün daha popüler hale geliyor. Bisikletçiler yollarda daha fazla vakit geçirmeye başlayınca güvenlik ihtiyacı da artıyor. B’Safe Akıllı Hava Yastığı  tam olarak bu noktada devreye giriyor. Helite tarafından geliştirilen can yeleği görünümlü hava yastığı bisiklet sürücüleri tarafından normal bir yelek gibi giyiliyor.

Herhangi bir çarpışma ya da düşme durumunda yelek durumu fark ediyor ve saniyenin sadece yüzde 6’sı gibi kısa bir sürede şişiyor. Şişen yelek sürücünün göğsünü, sırtını ve boynunu ani darbelerden koruyor. Bu koruma ciddi bir çarpışma anında sürücünün hayatını bile kurtarabilir.

https://www.youtube.com/watch?v=tY3uHyZZuRA

B’Safe Akıllı Hava Yastığı her gün kullanılabilecek kadar hafif ve rahat. Sürücü zeminle ya da bir engelle çarpıştığında, B’Safe darbenin yüzde 90’ını emiyor.

Kaynak: Trendhunter

B’Safe Akıllı Hava Yastığı bir can yeleği gibi giyiliyor ve çarpışma esnasında şişerek darbenin yüzde 90’ını emiyor. Sürücüyü göğüs, sırt ve boyun noktalarından destekleyen giyilebilir hava yastığı, ciddi bir çarpışma sırasında oluşabilecek yaralanmaları hatta ölümü engelleyebilir.Bir yanıt

Yorumunuz: