Dünya Mimarlık Festivali’nde kısa listeye kalan eserler

Gezegenin en büyük mimari ödülleri programı Dünya Mimarlık Festivali'nin (WAF) 11.'si 28-30 Kasım 2018 tarihleri arasında Amsterdam'da gerçekleştirilecek.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Riyad’da bir araştırma merkezi, bu yılki Venedik Bienali için inşa edilen bambu çardak ve Portekiz’den bir şapel , 2018’in en iyi mimari yapısı olmak için yarışıyor. Gezegenin en büyük mimari ödülleri programı Dünya Mimarlık Festivali’nin (WAF) 11.’si 28-30 Kasım 2018 tarihleri arasında Amsterdam’da gerçekleştirilecek.

Dünya Mimarlık Festivali’nin 2018 ödül programında 81 farklı ülkeden 536 başvuru değerlendiriliyor. Projeler arasında konuttan eğitim binasına, altyapıdan sağlık merkezine, kültürel binalardan iç tasarıma ve manzara düzenlemelerine kadar pek çok farklı mimari yapı bulunuyor. Çin bu yılki yarışmaya en çok başvuru gönderen ülke konumunda. Avrupa’da ise Birleşik Krallık ve Türkiye başı çekiyor. Hollanda’dan gelen, konut, ulaştırma ve üniversiteleri içeren başvurular da bu yıl rekor kırmış durumda.

Listeye alınan projelerin mimar ve tasarımcıları 28-30 Kasım’da kendi kategorilerinde WAF ödülü almak için yarışacak. Eserler uluslararası jüriye, festival delegeleri önünde tanıtılacak. Kategorilerin en iyileri daha sonra festivalin son gününde yılın binası, yılın gelecek projesi, yılın iç tasarımı ve yılın manzarası ödülleri için yarışacak. Bu yılki adayların tam listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: Design Boom

Gezegenin en büyük mimari ödülleri programı Dünya Mimarlık Festivali'nin (WAF) 11.'si 28-30 Kasım 2018 tarihleri arasında Amsterdam'da gerçekleştirilecek. Dünya Mimarlık Festivali'nin 2018 ödül programında 81 farklı ülkeden 536 başvuru değerlendiriliyor. Projeler arasında konuttan eğitim binasına, altyapıdan sağlık merkezine, kültürel binalardan iç tasarıma ve manzara düzenlemelerine kadar pek çok farklı mimari yapı bulunuyor.

1 Yorum

  • Çok güzel mimari eserler , hele hele yüzyıl sonra ki yapılar daha müthiş olacak…

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği