Donald Trump’ın tweet’leri terlik oldu

Donald Trump'ın çelişkili ifadeler kullandığını vurgulamak isteyen tasarımcı Sam Morrison, ABD başkanının tweet'lerinin yer aldığı terlikler hazırladı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Donald Trump’ın ABD başkanlığı birçok tartışmaya ve itiraza sebep oldu. Ama İngilizce’de “Birini yargılamadan önce onun ayakkabılarıyla bir mil yürü.” diye bir deyim var. Belki kendimizi ABD başkanının yerine koymamız pek mümkün değil ama Trump terlikleri sayesinde bu deyimin mecazi anlamı yerine gerçek anlamını uygulamaya koyabiliriz.

Donald Trump’ın birbiriyle çelişen ifadeler kullandığını vurgulamak isteyen tasarımcı Sam Morrison, ABD başkanının tweet’lerinin yer aldığı terlikler hazırladı. Terliklerden birinde bulunan tweet, diğerini yalanlar nitelikte. Bu ilginç konseptin bazı örnekleri şunlar:

“Unutmayın, bu güvenilmez medyanın kendisi size “kaynaklardan aldığımız bilgiye göre…” diyorsa inanmamalısınız. Eğer o kaynağın adını söylemiyorlarsa öyle bir kaynak zaten yoktur.”

“Aşırı derecede güvenilir bir kaynak ofisimi aradı ve bana Barack Obama’nın doğum sertifikasının sahte olduğunu söyledi.”

“Çok aptal başkanımıza tekrar söylüyorum: Suriye’ye saldırmayın. Eğer saldırırsanız çok kötü şeyler olacak ve bu savaştan ABD hiçbir şey kazanmayacak.”

“Yüce ordumuzdaki erkek ve kadınlarımızı Suriye saldırısında ABD’yi ve dünyayı çok iyi bir şekilde temsil ettikleri için tebrik ediyorum.”

“Seçiciler kurulu demokrasi için bir felakettir.”

“Seçiciler kurulu aslında, küçük olanlar da dahil olmak üzere bütün eyaletleri bir araya getirmesi ve hepsine şans vermesi bakımından dahice bir uygulama. Kampanya yapmak çok daha farklı.”

Kaynak: DesignBoom

Donald Trump'ın birbiriyle çelişen ifadeler kullandığını vurgulamak isteyen tasarımcı Sam Morrison, ABD başkanının tweet'lerinin yer aldığı terlikler hazırladı. Terliklerden birinde bulunan tweet, diğerini yalanlar nitelikte.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği