Dinamosuz bisiklet lambası

Kopenhag merkezli Reelight, modern toplumun taşımacılık ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanan Reelight CIO adlı bataryasız bisiklet lambasını tanıttı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Kopenhag merkezli Reelight, 2005 yılında dünyanın manyetik enerjiyle çalışan ilk bisiklet lambalarını tanıttı. Manyetik enerji, lambanın bataryaya ihtiyaç duymadan kullanılması anlamına geliyor, bu da ışığın sürekli olarak açık kalabilmesini sağlıyor. Yapılan geniş çaplı araştırmalar, sürekli açık kalan bisiklet lambalarının kazaları yüzde 19’a kadar azalttığını ortaya koydu. Şimdi Reelight bu hayat kurtarıcı manyetik bisiklet ışığını biraz daha ileri götürmeye hazırlanıyor.

Kazaları azaltabilir

Relight CIO, modern taşımanın taleplerini karşılamak için tasarlanan bataryasız bir bisiklet ışığı. Birkaç saniye içinde bisiklete takılıp çıkarılabiliyor. Ürün paslanmaz çelikten üretildiği için kırılma ihtimali çok düşük. Ayrıca ışık bisiklete kalıcı olarak monte edildiği için çalınma ihtimali de azalıyor. Işık sürekli olarak açık kalabildiği için, tüm kazaları yüzde 19’a kadar, birden fazla kişinin dahil olduğu kazaları ise yüzde 47’ye kadar azaltma potansiyeli var.

Lamba, bisikleti kullanırken yanıp sönüyor. Örneğin kırmızı ışıkta dursanız bile Relight CIO iki dakika boyunca yanıp sönmeye devam ediyor. Relight CIO suya dayanıklı bir lamba. Zorlu hava koşullarında da test edildi. Tekli ürünün şu anda Indiegogo’daki indirimli fiyatı 48 Dolar. İkilisi ise 88 Dolar. Aynı şekilde 4’lü ve 10’lu paketleri de mevcut. Bütün setlerin tahmini teslim tarihi Kasım 2017.

Kaynak: Indiegogo

 

Kopenhag merkezli Reelight, bataryasız bir bisiklet lambası tasarladı. Reelight CIO adlı lamba birkaç saniye içinde bisiklete kolayca takılabiliyor. Bisiklet hareket halindeyken ışık yanıp sönüyor. Bisiklet durduğunda ise içindeki enerji sayesinde iki dakika boyunca yanıp sönmeye devam edebiliyor. Ürünün şu anda Indiegogo'daki indirimli fiyatı 48 Dolar, tahmini teslim tarihi ise Kasım 2017.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği