Değişen müziğe göre dans eden robot

ETH Zürih Üniversitesi’nde çalışan araştırmacılar, ANYmal adlı robota müziğe uyum sağlayarak dans etmeyi öğretti.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Otonom, dört ayaklı araştırma robotu ANYmal‘ın akıllı olduğunu zaten biliyorduk ancak aynı zamanda eğlenceli olduğu kimin aklına gelirdi ki? İsviçre’nin Zürih kentindeki ETH Zürih Üniversitesi’nde çalışan araştırmacılar, yakın zamanda bu dört ayaklı dostumuza canlı müzik eşliğinde dans etmeyi öğretti.

ETH Zürih’in ANYmal robotunun üzerinde müziği algılayabilen bir mikrofon yer alıyor. Mikrofon vasıtasıyla müziğin ritmi analiz ediliyor ve hareket rotası oluşturan bir veritabanından uygun bir hareket seçilerek dans hareketleri oluşturuluyor.

Kaynak: Design Boom

Otonom, dört ayaklı araştırma robotu ANYmal’ın akıllı olduğunu zaten biliyorduk ancak aynı zamanda eğlenceli olduğu kimin aklına gelirdi ki? İsviçre’nin Zürih kentindeki ETH Zürih Üniversitesi’nde çalışan araştırmacılar, yakın zamanda bu dört ayaklı dostumuza canlı müzik eşliğinde dans etmeyi öğretti. Robotun üzerindeki mikrofon sayesinde müziğin ritmi analiz ediliyor ve uygun hareketler oluşturuluyor.Bir yanıt

  1. Mükremin Çıtır avatarı
    Mükremin Çıtır

    Hey yawrum heyy, burada boston dynamix in robotu olacaki havata taklalar atıp tüm kurtlarını bir güzel döksün, bu robot yeni gelinden beter, çok utangaç… (olmamış)

Yorumunuz: