Dansçı robotların dünya rekoru

Çinli WL Intelligent Technology şirketi Guinness Dünya Rekorları'nın 'aynı anda dans eden en fazla robot' rekorunu ele geçirdi.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Çinli WL Intelligent Technology şirketi Guinness Dünya Rekorları’nın ‘aynı anda dans eden en fazla robot’ rekorunu ele geçirdi. Guangdong eyaletinin Guangzhou şehrinde gerçekleştirilen dans gösterisinde 1069 adet robot senkronize bir şekilde aynı koreografiyi uygulayarak, mükemmel bir uyumla dans etti.

Aslında ‘mükemmel’ demek tam olarak doğru olmayabilir çünkü birkaç robot dans sırasında yere düştü. Robotların hepsinin aynı fabrikada aynı şekilde üretildiği göz önünde bulundurulduğunda, bu durumun robotlardan değil zeminden kaynaklanmış olma ihtimali daha yüksek gibi duruyor. Neyse ki robotlar arasında yeterince boşluk bırakılmıştı; yoksa dans etkinliği çok kısa bir sürede ‘dünyanın en büyük robot dominosu’ etkinliğine dönüşebilirdi. Dans sırasında yere düşen robotlar toplam rekor sayısından düşüldü.

Dobi adı verilen robotlar, tek bir grup kontrol sistemi üzerinden çalıştırılacak şekilde programlandı. WL Tech, bu etkinliği en son robotik teknolojisini tanıtmak için gerçekleştirdi. Dobi, dans etmenin dışında konuşabiliyor ve Tai Chi yapabiliyor.

Önceki rekor, 1007 adet robotla bir başka Çinli şirket Ever Win Company’ye aitti.

Kaynak: Guinness Dünya Rekorları

Çinli WL Intelligent Technology şirketi Guinness Dünya Rekorları'nın 'aynı anda dans eden en fazla robot' rekorunu ele geçirdi. Guangdong eyaletinin Guangzhou şehrinde gerçekleştirilen dans gösterisinde 1069 adet robot senkronize bir şekilde aynı koreografiyi uygulayarak, mükemmel bir uyumla dans etti. Aslında 'mükemmel' demek tam olarak doğru olmayabilir çünkü birkaç robot dans sırasında yere düştü. Bu robotlar toplam rekor sayısına dahil edilmedi.

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği