Coinbase 1 milyar Dolar değere ulaştı

Wall Street Journal'da yer alan habere göre, Bitcoin borsası Coinbase Inc, şirketi 1 milyar Dolar'ın üzerinde değerlendiren yeni bir yatırım turuna başladı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Wall Street Journal’da yer alan habere göre, Bitcoin borsası Coinbase Inc, şirketi 1 milyar Dolar’ın üzerinde değerlendiren yeni bir yatırım turuna başladı. Hangi yatırımcıların bu turda yer alacakları henüz bilinmiyor ancak Coinbase’in hedefi bu yatırım turundan en az 100 milyon Dolar toplamak.

Eğer hedefler gerçekleşirse bu yatırım turu, sermayedar destekli en büyük Bitcoin şirketi rekorunu kırabilir. Reuters tarafından ulaşılan bir Coinbase sözcüsü konu hakkında yorum yapmayı reddetti.

Coinbase için her şey yolunda gidiyor

Dünyanın en büyük Bitcoin şirketi Coinbase son haftalarda Bitcoin’in rekor seviyelerde seyretmesi sebebiyle aşırı bir trafiğe maruz kalıyor. Girişimlerin blok zinciri teknolojisini kullanarak yatırım toplaması için geliştirilen yeni yöntemler sayesinde kripto paralara olan talep hızla arttı.

Coinbase Ocak ayında, aralarında New York Borsası, USAA Bankası ve İspanyol bankacılık grubu BBVA’nın da bulunduğu bazı büyük finans kuruluşlarından toplam 75 milyon Dolar yatırım aldığını açıklamıştı.

Bu yılın başında Coinbase, New York Finansal Hizmetler Departmanından sanal para birimi ve para transferi için lisans almıştı.

 

Kaynak: Reuters

Wall Street Journal'da yer alan habere göre, Bitcoin borsası Coinbase Inc, şirketi 1 milyar Dolar'ın üzerinde değerlendiren yeni bir yatırım turuna başladı. Hangi yatırımcıların bu turda yer alacakları henüz bilinmiyor ancak Coinbase'in hedefi bu yatırım turundan en az 100 milyon Dolar toplamak. Eğer hedefler gerçekleşirse bu yatırım turu, sermayedar destekli en büyük Bitcoin şirketi rekorunu kırabilir.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği