Çin’de robotlar robot üretecek

İsviçreli robotik şirketi ABB, Çin'in Şangay şehrinde 150 milyon Dolar'lık bir gelişmiş robotik fabrikası kurduğunu açıkladı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

İsviçreli robotik şirketi ABB, Çin’in Şangay şehrinde 150 milyon Dolar’lık bir gelişmiş robotik fabrikası kurduğunu açıkladı. Şirketin YuMi adlı tek kollu robotları bu fabrikada yeni robotlar üretmek için kullanılacak. Şirket ayrıca SafeMove2 yazılımından da fabrikada faydalanmak istiyor. Bu sayede YuMi ve diğer otomatik makineler, insanlarla yakın mesafede güvenli bir şekilde çalışabilecek.

ABB Şangay’daki fabrikasını dünyanın en gelişmiş robotik fabrikası yapmak istediğini söylüyor. Fabrikada bir Ar-Ge merkezi de bulunacak ve burada yapay zeka çalışmaları yürütülecek. Fabrika, şirketin Çinli şirketler için ürettiği robotların çeşitlerini artıracak. ABB Çin’de otomotiv şirketleri ve elektronik üreticilerine robot satıyor. Çin, ABB şirketinin Amerika’dan sonra en çok satış yaptığı ülke. Yeni fabrika ile ABB ülkedeki varlığını daha da güçlendirebilir. 7 bin metrekarelik fabrikanın 2020’de kullanıma açılması bekleniyor.

Kaynak: Engadget

İsviçreli robotik şirketi ABB, Çin'in Şangay şehrinde 150 milyon Dolar'lık bir gelişmiş robotik fabrikası kurduğunu açıkladı. Dünyanın en gelişmiş robot fabrikası olması planlanan 7 bin metrekarelik fabrikada insanlar ve robotlar yan yana çalışabilecek. ABB 2020'de açmayı planladı bu fabrika sayesinde Çin pazarındaki yerini güçlendirmeyi hedefliyor.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği