Cep telefonunda yeni bir çıta: 9 kamera

Şirketin L16 model fotoğraf makinesi bin 950 Dolar’lık bir fiyat etiketine sahip. Bu bilgi söz konusu telefonun fiyatı için fikir verebilir.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Washington Post‘un haberine göre cep telefonu üreticisi Light 9 arka kameralı bir telefon üzerinde çalışıyor. Şirket bu sene sonlarına doğru çok lensli telefonun bir modelini tanıtacak.

Peki bu kadar çok kamerayla ne yapacağız? Ekstra bir bilgi olarak söyleyelim, Light daha önce 16 kameraya sahip L16 fotoğraf makinesini üretmişti. Bu makine farklı derinliklerde ve odaksal uzaklıklarda fotoğraflar çekiyor, sonrasında onları yüksek kalitede birleştirmek için bir algoritma kullanıyor.

9 kameraya sahip olacak yeni telefon da bu teknolojiyi kullanabilir. Raporlar gösteriyor ki prototip cep telefonu düşük ışık koşullarında 64 megapiksel fotoğraf çekebiliyor ve özel derinlik efektleri uygulayabiliyor.

L16 model fotoğraf makinesi bin 950 Dolar‘lık bir fiyat etiketine sahip. Bu bilgi söz konusu telefonun fiyatı için fikir verebilir.

Kaynak : Cnet

Washington Post‘un haberine göre cep telefonu üreticisi Light, 9 arka kameralı bir telefon üzerinde çalışıyor. Bu senenin sonlarına doğru çok lensli telefonun bir modeli tanıtılacak. Şirketin L16 model fotoğraf makinesi bin 950 Dolar’lık bir fiyat etiketine sahip. Bu bilgi söz konusu telefonun fiyatı için fikir verebilir.2 yanıt

 1. Goxelans avatarı
  Goxelans

  Neden 1950 dolar veya bin dokuz yüz elli dolar değil de ‘bin 950 dolar’ olarak yazdınız acaba?

  1. Fatih Emin Şen avatarı
   Fatih Emin Şen

   Dört veya daha çok basamaklı sayıların kolay okunabilmesi amacıyla içinde geçen bin, milyon, milyar ve trilyon sözleri harfle yazılabilir: 1 milyar 500 milyon kişi, 3 bin 255 kalem, 8 trilyon 412 milyar vb.

Yorumunuz: