Cep değil; ‘parmak’ telefonu

Saat kordonu şeklinde tasarlanan TIPTALK, Bluetooth aracılığıyla akıllı telefonunuzdan aldığı verileri ses titreşimi olarak parmak uçlarınıza gönderiyor.
  • Akıllı saat kordonu TIPTALK telefonunuza gelen mesaj ya da aramaları parmak uçlarınıza iletebiliyor.
  • Böylece TIPTALK takılı kullanıcılar sadece parmaklarını kulaklarına götürerek telefonla konuşabiliyor.

tiptalk

Mobil teknoloji dünyasındaki gelişmelere rağmen pek çok kullanıcı mahremiyet konusunda hala sıkıntı yaşıyor. Geçmişe göre çok daha hızlı ve kolay bir şekilde mesajlar gönderebiliyoruz ancak otobüste yanımızda duran kişinin mesajlarımızı, e-postalarımızı daha biz okumadan okumasına engel olamıyoruz.

TIPTALK bu mahremiyet ihtiyacına son derece yenilikçi bir çözüm sunuyor. Herhangi bir saate kordon olarak takılabilen ya da tek başına bileklik olarak kullanılabilen cihaz Bluetooth üstünden cep telefonunuza bağlanıyor. Bir mesaj ya da çağrı geldiğindeyse titreyerek sizi haberdar ediyor. Ama onu ilginç kılan bu değil. Gelen mesajı okumak ya da çağrıyı cevaplamak için parmağınızı kulağınıza götürermeniz yeterli. Çünkü cihaz vücudunuzu bir iletken olarak kullanarak sesi kulağınıza aktarabiliyor.

Geliştirici ekip aksesuarın özellikle meraklı gözlerin yazdığınız mesajları görme ihtimalinin yüksek olduğu toplu taşıma araçlarında işe yarayacağını öngörüyor.

Cihaz bu özelliklerinin dışında bir fitness bilekliği olarak da kullanılabiliyor. Attığınız adımları ya da kalp atış hızınızı ölçebilen TIPTALK bu verileri akıllı telefonunuza aktararak arşivliyor. Akıllı bileklik hem iOS hem de Android sistemli cihazlarla uyumlu.

Bu yıl içinde piyasaya çıkması planlanan ürün hakkında yeni bilgiler edinmek için Innomdle Lab sitesinden e-posta bültenine üye olabilirsiniz.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği