IFA 2018’de öne çıkan 5 akıllı saat

Berlin'de gerçekleştirilen IFA tüketici elektronikleri fuarında birçok şirket yeni akıllı saatlerini tanıttı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Berlin’de gerçekleştirilen IFA tüketici elektronikleri fuarında birçok şirket yeni akıllı saatlerini tanıttı. Bu ürünler arasından en çok dikkat çekenler şu şekilde:

Fitbit Charge 3

Aslında fuardan 1 hafta önce duyurulan cihaz yine de IFA’nın en çok dikkat çeken akıllı saati oldu. Klasik fitness takip cihazı özelliklerinin yanı sıra Charge 3 ayrıca önceki modele göre daha büyük bir ekrana sahip ve artık dokunmatik kullanımı tamamen destekliyor. Cihaza üçüncü parti uygulamaları da yüklenebiliyor. Telefona gelen bildirimleri gösterebilen Charge 3 ayrıca SpO2 algılayıcısı sayesinde kandaki oksijen oranını tespit edebiliyor. Cihazın Ekim ayından itibaren ABD’de 150 Dolar’a (961 Lira) satılması bekleniyor.

Garmin Vivosmart 4

Giyilebilir teknoloji alanında en az Fitbit kadar prestijli bir yere sahip olan Garmin’in yeni akıllı bilekliği, böyle bir cihazdan bekleyebileceğiniz tüm temel özelliklere sahip: adım ve kat sayısı, kalp atış hızı, uyku ve yüzme takibi ve basit akıllı telefon bildirimleri gibi özellikler Vivosmart 4’te etkili şekilde kullanılabiliyor. Ancak bu cihazın üçüncü parti uygulama desteği yok. Fitbit Charge 3’te olduğu gibi bir çok farklı renk ve kordon seçimi sunan cihaz 5 hafta içinde tanesi 130 Dolar’a (833 Lira) satılmaya başlayacak.

Casio Pro Trek Smart WSD F30

Casio piyasaya etkileyici akıllı saatler sunmaya devam ediyor. Şirketin yeni ürünü Pro Trek Smart WSD F30, GPS ve çevrimdışı çalışabilme özelliğiyle geliyor. Sadece bu iki özellik cihazı rakiplerinin bir adım önüne taşıyor. Özellikle doğa sporları ile uğraşanları hedef alan cihaz, telefonunuz bozulsa ya da kaybolsa bile sizi evinize ulaştırabilir. Ayrıca cihazın siyah beyaz modu pil ömrünü 3 güne kadar çıkarabiliyor. Google’ın Wear OS işletim sistemini kullanan cihaz bir çok uygulama seçeneği ve Google Asistan’a erişim sunuyor. 550 Dolar’a (3 bin 525 Lira) satılması planlanan Pro Trek Smart WSD F30 Ocak’tan itibaren satın alınabilecek.

Diesel On Full Guard 2.5

Diesel’in yeni akıllı saati tıpkı Pro Trek Smart WSD F30 gibi kalın bir gövdeye sahip. Ancak cihazın kalınlığının sebebi içinin dolu dolu olması. Pro Trek Smart WSD F30 ile benzer özelliklere sahip olan Diesel On Full Guard 2.5 tüm akıllı saat takip özelliklerinin yanı sıra suya dayanıklı ve NFC teknolojisi ile mobil ödeme yapmayı sağlıyor. Wear OS kullanan cihaz Ekim ayında satışa sunulacak. Fiyat konusunda ise bir açıklama yapılmadı.

Sony Fes Watch U

Sony’nin yeni akıllı saati hem ekranında hem de kordonunda e-ink görüntü teknolojisi kullanıyor. Böylece cihaza birçok farklı görüntü vermek mümkün. Temel özelliklerin dışında çok fazla özelliği bulunmayan Fes Watch U bir akıllı saatten çok bir moda ürünü olarak görülebilir. Bu şık saatin 700 Dolar (4 bin 485 Lira) civarında bir fiyata satılması bekleniyor. Sony saatin satış fiyatı ve tarihi hakkında resmi bir açıklama yapmadı.

Berlin'de gerçekleştirilen IFA tüketici elektronikleri fuarında birçok şirket yeni akıllı saatlerini tanıttı. Bu ürünler arasından en çok dikkat çekenler şu şekilde:

  • Fitbit Charge 3
  • Garmin Vivosmart 4
  • Casio Pro Trek Smart WSD F30
  • Diesel On Full Guard 2.5
  • Sony Fes Watch U

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği