Dünyanın en küçük cep telefonu

Baş parmağınızdan bile küçük olan 13 gram ağırlığındaki Zanco Tiny T1 dünyanın en küçük cep telefonu olma özelliği taşıyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Yeni çıkan akıllı telefonlar giderek incelip boyutları büyürken, dünyanın en küçük cep telefonu ‘Zanco Tiny T1’ yakın zamanda tanıtıldı. Minicik göründüğüne bakmayın zira Tiny T1 son derece ideal bir yardımcı gibi duruyor. Hafif olduğu için taşıması çok kolay ve arama yapabiliyor. 21 x 46,7 milimetre olan Tiny T1’ın ağırlığı ise 13 gram. Bir bozuk paradan daha hafif olan cep telefonu baş parmağınızdan daha küçük.

Nano SIM kart takılabilen cep telefonu 2G ağını destekliyor. Mikrofonu, hoparlörü ve klavyesi sayesinde telefonu arama yapmak ve mesaj yazmak için kullanabiliyorsunuz. Küçük telefonun 12,5 milimetrelik bir OLED ekranı, içinde 32 megabayt RAM’i, telefonun üç güne kadar dayanmasını sağlayan bir bataryası mevcut.

Dünyanın en küçük cep telefonu şu anda kitlesel fonlama aracılığıyla destekçilerini bekliyor. Telefon hakkında daha fazla bilgi edinmek veya katkıda bulunmak için Kickstarter sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak: Design Boom

'Zanco Tiny T1' dünyanın en küçük cep telefonu olma özelliğini taşıyor. Hafif olduğu için taşıması çok kolay ve arama yapabiliyor. 21 x 46,7 milimetre olan Tiny T1'ın ağırlığı ise 13 gram. Bir bozuk paradan daha hafif olan cep telefonu baş parmağınızdan daha küçük. Nano SIM kart takılabilen cep telefonu 2G ağını destekliyor. Mikrofonu, hoparlörü ve klavyesi sayesinde telefonu arama yapmak ve mesaj yazmak için kullanabiliyorsunuz. Küçük telefonun 12,5 milimetrelik bir OLED ekranı, içinde 32 megabayt RAM'i, telefonun üç güne kadar dayanmasını sağlayan bir bataryası mevcut. Telefon Kickstarter'da destekçilerini bekliyor.

2 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği