CarPlay’deki ilk üçüncü parti mesajlaşma uygulaması WhatsApp oldu

Apple’ın otomobiller için geliştirdiği CarPlay’e ilk giren mesajlaşma uygulaması WhatsApp oldu.

Haber Özeti

Tam Sürüm

WhatsApp yayınladığı yeni güncelleme ile uygulamasına CarPlay uyumluluğu ekledi. Yeni özellik, ilk olarak Almanca yayın yapan iCulture sitesinde belirtilmişti. Kullanıcılar uygulamayı 2.18.20 sürümüne güncelleyerek yeni özelliği deneyebilir.

CarPlay destekli araca sahip WhatsApp kullanıcıları artık okunmamış mesajları görebilecek, Siri’ye mesajları okutabilecek ve Siri sayesinde mesaj gönderebilecek. Ayrıca yeni mesajların bildirimleri görülebilecek. Ancak mesajlar arasında gezinti yapmanın henüz mümkün olmadığını belirtelim.

CarPlay’deki ilk üçüncü parti mesajlaşma uygulaması olarak güncellemenin önemi büyük ancak fonksiyonları biraz kısıtlı. Bunun nedeni ise Apple’ın geliştiricilere CarPlay’de yapabileceklerini ve yapamayacaklarını belirttiği ağır kuralların mevcut olması. Whatsapp, Android Auto için ise bir süredir kullanımdaydı.

Kaynak: Engadget

WhatsApp yayınladığı yeni güncelleme ile uygulamasına CarPlay uyumluluğu ekledi. CarPlay destekli araca sahip WhatsApp kullanıcıları artık okunmamış mesajları görebilecek, Siri’ye mesajları okutabilecek ve Siri sayesinde mesaj gönderebilecek. Ayrıca kullanıcılar yeni mesajların bildirimlerini görebilecek. Ancak mesajlar arasında gezinti yapmanın henüz mümkün olmadığını belirtelim.

 

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği