Canon son filmli kamerasının satışını sona erdiriyor

Canon, son filmli fotoğraf makinesi EOS-1V'nin satışını sonlandıracağını duyurdu. Makine için yapılan tamir talepleri 31 Ekim 2025'e kadar kabul edilecek.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Canon’un film işi resmi olarak sona erdi. Yakın zamanda açıklama yapan kamera üreticisi, EOS-1V adlı son filmli fotoğraf makinesinin satışını sonlandıracağını duyurdu.

Aslında 2006 yılında Canon’un tüm filmli kameralarının üretimini sonlandıracağına dair haberler çıkmıştı fakat şirket bu bilgiyi resmi olarak onaylamamıştı. Şimdi ise 2000 yılında çıkan 35 mm’lik SLR fotoğraf makinesi EOS-1V’nin artık satılmayacağı duyuruldu. Esasında Canon’un EOS-1V üretimini 2010 yılında sonlandırdığı öne sürülüyordu, ancak görünen o ki bu zamana dek stoklarda kalan makineler satılmaya devam edilmiş. Yakın zamanda yapılan açıklamayla birlikte Canon için bir çağ kapanmış oldu.

EOS-1V tamirlerini 31 Ekim 2025’e kadar sürdüreceğinin altını çizen Canon, parça bulunamaması halinde tamir yapamayacağı için 31 Ekim 2020 itibariyle tamir taleplerini reddedebileceğini de belirtti. Yani eğer elinizde bir EOS-1V varsa şimdilik tamir ettirebileceksiniz. Ancak yeni bir tane satın almak mümkün görünmüyor.

Kaynak: Cnet

Canon için filmli fotoğraf makinesi devri sona eriyor. Yakın zamanda açıklama yapan kamera üreticisi, son filmli makinesi EOS-1V'nin satışını durduracağını açıkladı. Makine için yapılan tamir taleplerini 31 Ekim 2025'e kadar kabul edeceğini söyleyen Canon, parça bulunamaması ihtimaline karşı bazı tamir taleplerini 31 Ekim 2020 itibariyle kabul etmeyebileceğini de ifade etti.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği