BuzzFeed 200’den fazla çalışanını işten çıkaracak

BuzzFeed son bir yılda çift haneli oranda büyüme kaydetmesine rağmen, maliyet azaltmak için çalışanlarının yüzde 15'ini işten çıkarma kararı aldı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

BuzzFeed, çalışanlarının yüzde 15’ini işten çıkarma kararı aldı. CEO Jonah Peretti tarafından Çarşamba günü çalışanlara gönderilen mektupta, şirketin son 1 yılda çift haneli oranlarda büyüme kaydettiği ancak bunun da maliyet azaltmaktan kaçınmak için yeterli olmadığı ifade edildi. BuzzFeed’in 1450 çalışanının 225’inin işten çıkarılması bekleniyor.

Mektupta “Yaşadığımız yeniden yapılanma sürecinde maliyetlerimizi azaltacağız ve işletme modelimizi geliştireceğiz. Böylece büyüyerek kendi kaderimizi çizebilmeyi ve bir daha fon toplamak zorunda kalmamayı hedefliyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

Kimin işten çıkarılacağı henüz netleşmedi

Peretti çalışanlarının detayları en geç Pazartesi günü öğreneceğini belirtti. Yani önümüzdeki birkaç gün boyunca kimin işten çıkarılacağı netleşmemiş olacak. BuzzFeed 14 ay önce de yine çalışanlarını işten çıkarmak zorunda kalmış, 2017’nin sonunda 100 çalışanın işine son verilmişti.

Çarşamba günü gönderilen mektup ilk kez The Wall Street Journal tarafından duyuruldu. O gün medya dünyası için zorlu bir gündü. Aynı gün içinde AOL ve Yahoo’nun da sahibi olan Verizon şirketi 800 çalışanını işten çıkaracağını açıkladı.

Kaynak: Recode

BuzzFeed, çalışanlarının yüzde 15'ini işten çıkarma kararı aldı. CEO Jonah Peretti tarafından Çarşamba günü çalışanlara gönderilen mektupta, şirketin son 1 yılda çift haneli oranlarda büyüme kaydettiği ancak bunun da maliyet azaltmaktan kaçınmak için yeterli olmadığı ifade edildi. BuzzFeed'in 1450 çalışanının 225'inin işten çıkarılması bekleniyor.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği