Burning Man bittikten sonra festival alanında neler oluyor?

Dünyanın en büyük eğlence etkinliklerinden biri olan Burning Man bittikten sonra, iki hafta sürecek bir temizlik işlemi başlıyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Bu yıl dünyanın dört bir yanından gelen yaklaşık 70 bin kişi, ünlü Burning Man festivali için Nevada Çölü’nün ortasında geçici olarak kurulan ‘şehri’ doldurdu. Her yıl düzenlenen ve dünyanın en büyük eğlence olaylarından biri olan festivalin bitimiyle alanı yeniden çöle dönüştürme çalışmaları başlıyor.

San Francisco’da yaşayan fotoğrafçı Shalaco festival bittikten sonra alanın nasıl temizlendiğini gösteren bir video hazırladı. Dokuz gün süren festivalin ardında bıraktığı sayısız minik çöp, donanım ve diğer malzeme parçaları, iki hafta gibi bir sürede temizleniyor. Temizlik sürecinde de festivalin ruhuna uygun olarak ‘eğlence’ ihmal edilmiyor.

Kaynak: Fast Company

San Francisco'da yaşayan fotoğrafçı Shalaco, Burning Man bittikten sonra alanın nasıl temizlendiğini gösteren bir video hazırladı. Dokuz gün süren festivalin ardında bıraktığı sayısız minik çöp, donanım ve diğer malzeme parçaları, iki hafta gibi bir sürede temizleniyor. Temizlik sürecinde de festivalin ruhuna uygun olarak 'eğlence' ihmal edilmiyor.

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği