Burger King de kendi kripto parasını bastı

Burger King, Rusya'da kripto para oyununa dahil oluyor. Şirketin kendi adına ürettiği kripto paraların adı Whoppercoin olacak.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Burger King, Rusya’da kripto para oyununa dahil oluyor. Şirketin kendi adına ürettiği kripto paraların adı Whoppercoin olacak.

Bu yılın en popüler konularından biri olarak uzun süredir gündemden düşmeyen kripto paralar, ünlü hamburger zinciri Burger King’in de radarına girdi. New York Magazine’in Rus kaynaklara dayandırdığı haberine göre, Burger King’in Rusya kolu kendi kripto paralarını kullanıma soktu.

Bir sadakat programı ile birlikte kullanıma sunulan Whoopercoinleri edinmek için müşterilerin mağazadan bir Whooper hamburger almaları gerekiyor. Daha sonra müşterilerin özel bir kripto para cüzdanına bir Whoopercoin yükleniyor.

Burger King restoranlarında kullanılacak

Whoopercoin’in kullanım alanları konusunda henüz net bir bilgi yok ancak bu para biriminin Rusya’daki tüm Burger King restoranlarında bir ödeme yöntemi olarak kullanılacağı belirtiliyor. Konu ile ilgili Burger King’den detaylı bilgi alma çabası henüz sonuç bulmuş değil.

Bu yazın başında Burger King’in Bitcoin’i ödeme yöntemi olarak kabul edeceğine dair haberler çıkmıştı. 22 Ağustos’ta piyasaya sürülen Whoopercoinler bu gelişmenin bir tezahürü olabilir. Alınan bilgilere göre Burger King’in bir milyar Whoopercoin’i Waves Platfromu üzerinden piyasaya sürdüğü belirtiliyor. Ancak gelecekte daha fazla Whoopercoin üretilmesi de muhtemel.

Kaynak: Fortune

Burger King, Rusya'da kripto para oyununa dahil oluyor. Şirketin kendi adına ürettiği kripto paraların adı Whoppercoin olacak. Bu yılın en popüler konularından biri olarak uzun süredir gündemden düşmeyen kripto paralar, ünlü hamburger zinciri Burger King'in de radarına girdi. New York Magazine'in Rus kaynaklara dayandırdığı haberine göre, Burger King'in Rusya kolu kendi kripto paralarını kullanıma soktu. Bir sadakat programı ile birlikte kullanıma sunulan Whoopercoinleri edinmek için müşterilerin mağazadan bir Whooper hamburger almaları gerekiyor. Daha sonra müşterilerin özel bir kripto para cüzdanına bir Whoopercoin yükleniyor.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği