Blok zinciri çağının akıllı telefonu: Finney

14 bin Dolar’lık Solarin akıllı telefonunun üreticisi Sirin Labs adlı şirket, şimdi de Finney adlı bir blok zinciri telefonu geliştiriyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

14 bin Dolar’lık Solarin akıllı telefonunun üreticisi Sirin Labs adlı şirket, şimdi de blok zinciri telefonu geliştiriyor. Bitcoin öncülerinden Hal Finney’i onurlandırmak için Finney olarak adlandırılan telefon, kriptografik paraları içerebilecek en güvenli akıllı telefon olma özelliğini taşıyacak.

Sirin’e göre, bütün Finney cihazları (yakın zamanda bir de bilgisayar üretilecek) IOTA‘nın Tangle teknolojisini kullanan bağımsız bir blok zinciri ağı oluşturacak. Ağ, SRN’yi varsayılan para birimi olarak kullanacak. Sadece SRN sahipleri cihazı satın alabilecek. Cihaz, kripto cüzdan ve güvenli döviz erişimi gibi blok zinciri uygulamalarını destekleyen özel bir işletim sistemi kullanacak. Bin Dolar’a satılacak olan telefon parasının hakkını fazlasıyla veriyor. Telefonun 256 GB’lık bir dahili hafızası, 16 MP’lik kamerası, 12 MP’lik geniş açılı ön kamerası, 8 GB’lık RAM’i var.  ‘Kripto topluluğu’ hala oldukça niş bir piyasa olduğu için herkesin böyle bir telefon isteyip istemeyeceği merak konusu.

Kaynak: Engadget

14 bin Dolar’lık Solarin akıllı telefonunun üreticisi Sirin Labs adlı şirket, şimdi de blok zinciri telefonu geliştiriyor. Bitcoin öncülerinden Hal Finney’i onurlandırmak için Finney olarak adlandırılan telefon, kriptografik paraları içerebilecek en güvenli akıllı telefon olma özelliğini taşıyacak. Telefon, bin Dolar’lık bir telefondan bekleyebileceğiniz her özelliğe sahip. Telefonun 256 GB’lık bir dahili hafızası, 16 MP’lik kamerası, 12 MP’lik geniş açılı ön kamerası, 8 GB’lık RAM’i var. ‘Kripto topluluğu’ hala oldukça niş bir piyasa olduğu için herkesin böyle bir telefon isteyip istemeyeceği merak konusu.Yorumunuz: