BlackBerry şansını Motion ile deneyecek

BlackBerry, Motion adlı modelini piyasaya sürdü. Telefonun en dikkat çekici özellikleri su geçirmez olması ve 4000 mAh bataryası bulunması.

Haber Özeti

Tam Sürüm

BlackBerry, fotoğraflarının yayımlanmasından birkaç gün sonra Motion modelini piyasaya sürdü. Motion, beklendiği gibi klavyesiz bir telefon. Telefonun 4 GB’lık bir RAM’i, 32 GB’lık bir belleği ve 12 megapiksellik bir arka kamerası var. Telefonun en çok öne çıkan özellikleri IP67 su geçirmezlik sertifikasına ve 4 bin mAh’ gücünde bataryaya sahip olması. Bu sayede telefon güçlü işlemcisine rağmen bir gün boyunca hiç şarj edilmeden kullanılabilir.

Fiyatı 450 Dolar

Tıpkı önceki modellerde olduğu gibi Motion da Android 7.0 versiyonuna sahip. Telefonun şimdilik sadece birkaç Orta Doğu ülkesine (Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri dahil olmak üzere) gönderimi mevcut. Fiyatı ise yaklaşık 460 Dolar. Kuzey Amerika’da satışa sunulup sunulmayacağı hakkında henüz bir açıklama yapılmadı. Fakat telefon Kuzey Amerika pazarında güçlüklerle karşılaşabilir. Zira BlackBerry KEYone modeli Kuzey Amerika’da ilk çıktığında fiyat performans açısından pek tatmin edici bulunmamıştı. Klavyesi olması farklı bir özellikti fakat Motion için bu özellik geçerli olmayacak. Motion’ın güçlü bataryası da fiyatını meşrulaştırmayabilir çünkü piyasada 450 Dolar civarında satılan, daha hızlı çalışan ve başka özellikleri olan birçok dokunmatik telefon var. Bu yüzden, BlackBerry Motion daha ziyade çalışan insanlar ve BlackBerry tutkunları tarafından benimsenebilir gibi görünüyor.

Kaynak: Engadget

BlackBerry, Motion modelini piyasaya sürdü. Motion, beklendiği gibi klavyesiz bir telefon. Telefonun 4 GB'lık bir RAM'i, 32 GB'lık bir belleği ve 12 megapiksellik bir arka kamerası var. Telefonun en çok öne çıkan özellikleri IP67 su geçirmezlik sertifikasına ve 4 bin mAh' gücünde bataryaya sahip olması. Bu sayede, bir tam gün hiç şarj etmeden kullanılabilir. Telefonun şimdilik sadece birkaç Orta Doğu ülkesine (Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri dahil olmak üzere) gönderimi mevcut. Fiyatı ise yaklaşık 460 Dolar.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği