Bir süper kahraman olarak Freddie Mercury

Freddy Mercury’nin ünlü çizgi roman kahramanlarının yerini aldığı çizgi roman kapakları Brezilyalı tasarımcı Butcher Billy tarafından hazırlandı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Brezilyalı tasarım sanatçısı Butcher Billy, Queen grubunun dünyaca ünlü solisti Freddy Mercury’yi çizgi roman karakterlerine dönüştürdü. Çizgi romanların kapaklarını Mercury’nin karakterleri ile kaplayan sanatçı, kapakların üzerine Queen grubunun şarkı sözlerini ve şarkı isimlerini de ekledi.

Eserlerine “Planet Mercury Comics” adını veren Butcher Billy, kendi internet sayfası üzerinden bu çizimleri poster ya da tişört olarak da satıyor. Sanatçının Mercury’yi Superman, Wonder Woman, Flash, Hulk vb. süper kahramanlar gibi resmettiği çizimlerinden bazılarını galeride görebilirsiniz.

Burcher Billy’yi Instagram, Twitter ve Behance üzerinden takip etmek de mümkün.

Kaynak: Laughing Squid

Brezilyalı tasarım sanatçısı Butcher Billy, Queen grubunun dünyaca ünlü solisti Freddy Mercury’yi çizgi roman karakterlerine dönüştürdü. Çizgi romanların kapaklarını Mercury’nin karakterleri ile kaplayan sanatçı, kapakların üzerine Queen grubunun şarkı sözlerini ve şarkı isimlerini de ekledi. Çizimler bazılarını galeride görebilirsiniz.Yorumunuz: