Batmobil’e karşı Supermobil

Önümüzdeki günlerde vizyona girecek olan Batman vs. Supermen filmi öncesinde bir internet sitesi Superman için araba tasarladı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Batman’in aracı Batmobil herkes tarafından bilinen ve hayran olunan hem zırhlı hem de hızlı bir araç. Her yeni Batman filminde yeni Batman kadar yeni Batmobil’in tasarımı da merakla beklenir. Önümüzdeki günlerde vizyona girecek olan Batman vs. Superman filminde kullanılacak olan Batmobil de aylar öncesinden tanıtılmıştı.

Peki bugüne kadar hiç Supermobil diye bir şey duydunuz mu? İstediği zaman bir kurşundan daha hızlı bir şekilde uçabilen Superman’in bir otomobil kullanması kulağa saçma geliyor. Ancak 1978’de yayınlanan bir çizgi romanda, güçleri elinden alınan Superman’in kendisine özel tasarlanan Supermobil adında bir araç kullandığı anlatılıyor.

Bu fikirden ilham alan Car Keys adlı bir internet sitesi Superman için bir konsept araç tasarladı. Superman’in kostümünün renkleri olan mavi ve kırmızının kullanıldığı araç tamamen Kripton zırhıyla kaplı. Bilindiği gibi Superman Kripton gezegeninden gelen bir uzaylı ve tek zayıf noktası, yine aynı gezegenden gelen Kriptonit adlı radyoaktif element. Kripton zırhı isa Superman’i bu elementin zehirleyici etkisinden koruyabiliyor. Bu yüzden tüm araç bu maddeyle kaplı.

supermobilemain

Bu zırhın en önemli özelliklerinden biri de kendini yenileyebiliyor olması. Herhangi bir darbe sonrasında aracın hasar alan kısımları kendisini kısa sürede tamir ediyor. Güneş ışığını kullanarak çalışan araç asla yolda kalmıyor. Bir Kripton öncü gemisinin tasarımına göre geliştirilen güneşle enerjili motor, aracın saatte 340 km hıza ulaşmasını sağlıyor. Mermiden hızlı değil ama Superman’in işini görür.

Güneş enerjisi sadece aracın motorunu çalıştırmıyor. Ön farların altına yerleştirilen lazerler güneş ışığını toplayarak ateş edebiliyor. Yeni Batmobil’in ön kısmında bulunan makineli tüfeklere etkili bir cevap. Batman vs. Superman filmi 25 Mart’ta tüm dünyada vizyona giriyor. Bu araba filmde olmayacak çünkü fragmanlarda gördüğümüz kadarıyla Superman hala uçabiliyor ve bir arabaya ihtiyacı yok. Ama olur da bir araba satın almak isterse tasarımı hazır.

Bir internet sitesi, Superman'in kullanması için bir 'Supermobil' tasarladı. Kripton zırhıyla kaplı araç kendini yenileyebiliyor. Konsept olarak tasarlanan araç güneş enerjisiyle çalışıyor, farlarından lazer fırlatıyor ve 340 km hıza ulaşabiliyor.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği