Başka türden bir bitki: Bons-AI

Yapay zeka destekli ve etkileşimli bir bonzai bitkisi geliştirildi.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Japonya merkezli, çok uluslu TDK şirketi, Bons-AI adında, yapay zeka destekli ve etkileşimli bir bonzai bitkisi geliştirdi. Bitki, sahibine duygusal destek sağlayabiliyor. Toprak algılayıcısı, minyatür bir kamera ve LED bir panelle donatılan bitki kendi başına hareket edebiliyor ve duygularını yansıtabiliyor.

Bons-AI, dengesini sağlamasına yardımcı olan eksen algılayıcısı sayesinde, güneş ışığı aramak için etrafta gezinebiliyor. Işığı bulduğunda, saksısında bulunan LED çizgileri aydınlatarak memnuniyetini dile getiriyor. Bitki TDK’nin Yarını Cezbetmek (Attracting Tomorrow) adlı projesinin bir parçası. Bu proje dahilinde geliştirilen araçlar ve içerikler, bizleri geleceğe bir adım daha yaklaştırmayı hedefliyor.

Bons-AI ayrıca küçük bir hoparlör aracılığıyla, ilham verici sözleri sahibiyle paylaşarak tavsiyelerde bulunuyor. Ürünün diğer özellikleri arasında, film şeklinde bir güneş paneli, ışık algılayıcısı, kablosuz elektrik iletim cihazı ve içinde mikro bir bilgisayar bulunan bir taban bulunuyor.

Kaynak: Design Boom

Japonya merkezli TDK şirketi, Bons-AI adında, yapay zeka destekli ve etkileşimli bir bonzai bitkisi geliştirdi. Bitki, sahibine duygusal destek sağlayabiliyor. Toprak algılayıcısı, minyatür bir kamera ve LED bir panelle donatılan bitki kendi başına hareket edebiliyor ve duygularını yansıtabiliyor. Bons-AI, dengesini sağlamasına yardımcı olan eksen algılayıcısı sayesinde, güneş ışığı aramak için etrafta gezinebiliyor. Işığı bulduğunda, saksısında bulunan LED çizgileri aydınlatarak memnuniyetini dile getiriyor. Bitki TDK'nin Yarını Cezbetmek (Attracting Tomorrow) adlı projesinin bir parçası. Bu proje dahilinde geliştirilen araçlar ve içerikler, bizleri geleceğe bir adım daha yaklaştırmayı hedefliyor.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği