Balı kavanozlardan kurtaran fütüristik tasarım

CuldeSac Custom adlı tasarım stüdyosu farklı bal türlerinin arasındaki farkları gösteren fütüristik bir bal depolama yöntemi geliştirdi.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Valensiyalı tasarım stüdyosu CuldeSac Custom Stanley Kubrick’in ünlü eseri 2001: Bir Uzay Macerası’nın estetiğinden ve fütüristik evreninden ilhamla Honeygreen+‘ın ürün tasarımını ve kimliğini geliştirdi. Innovation by Nature (Doğadan Gelen Yenilik) adlı projenin iki seviyesi bulunuyor: farklı bal türleri arasındaki farklılıkları ortaya çıkaran metakrilat kapsüller ve uzay kapsülü konseptini ortaya koyan iki metre boyundaki kişiselleştirilmiş metal kutular.

İki seviyeli inovasyon

Markanın DNA’sını başlangıç noktası olarak alan CuldeSac bal evrenine inovasyonu iki seviyeli bir ürün sunum paketi ile getiriyor. Farklı bal türlerini içinde barındıran kapsüller doku, renk ve yoğunluğun altını çizmek için vidalarla birleştirilmiş iki şeffaf metakrilat bloktan oluşuyor. Blokların doldurma deliği de hava geçirmez (hermetik) tıkaçlarla kapatılmış. Her bir kapsülün yüzde 90’ı bal ile dolu. Böylece içlerinde bir hava baloncuğu bulunuyor. Kapsül hareket ettikçe bu baloncuğun hareketleri içindeki balın yoğunluğu, rengi ve şeffaflığı hakkında bilgi veriyor.

Projenin ikinci parçası ise arkadan ışıklandırmalı teknolojik bir çanta. Uzay kapsülü konseptini tamamlayan bu ürün de iki metre boyunda kapaklı bir dolap şeklinde tasarlanmış. Açıldığında içinde özenle dizilmiş kapsüller görülebiliyor. Açık haliyle bu ürün bir ışık kaynağı olarak da kullanılabilir. Metal dış yapının içinde ahşap görünümlü malzeme kullanılması da bir retrofütürizm havası oluşturmuş.

Kaynak: Desgin Boom

Valensiyalı tasarım stüdyosu CuldeSac Custom Stanley Kubrick’in ünlü eseri 2001: Bir Uzay Macerası’nın estetiğinden ve fütüristik evreninden ilhamla Honeygreen+ ürün tasarımını ve kimliğini geliştirdi. Innovation by Nature (Doğadan Gelen Yenilik) adlı projenin iki seviyesi bulunuyor: farklı bal türleri arasındaki farklılıkları ortaya çıkaran metakrilat kapsüller ve uzay kapsülü konseptini ortaya koyan iki metre boyundaki kişiselleştirilmiş metal kutular.Yorumunuz: