Aynanızın içinde yaşayan yardımcınız Duo

Normal görünümlü bir aynanın içine yapay zeka yerleştirilerek üretilen Duo adlı cihaz, hayatınızı kolaylaştırmak konusunda oldukça iddialı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Siz dışarı çıkmak üzere hazırlanırken o günün haberlerini size okuyan ya da evinizdeki cihazları kontrol etmenizi sağlayan bir cihaz istemez miydiniz? Duo işte tam olarak bu amaçlara hizmet ediyor. Duo hem ayna hem de aynadan yansıyan görüntünüzle çalışan bir yapay zeka cihazı. Bakıldığında normal bir aynadan farksız olan Duo’nun içinde evdeki eşyalarınızla bağlantı kurabilen veya tamamen keyfi amaçlı kullanılabilen bir bilgisayar mevcut.

Aynanın ağırlığı yaklaşık 3.5 kilogram, yani herhangi bir duvara asmaya uygun. Duo, cihazın içine yerleştirilmiş bir işlemciyle çalışıyor. Cihazla birlikte müzik dinleyebilir, haberlere göz atabilir ya da evinizi farklı tablolarla süslemek isterseniz cihazı sanal sanat galerisi olarak kullanabilirsiniz. Cihaz, HomeOS adı verilen işletim sistemini kullanıyor.

Duo ekibi, kendi uygulamalarını geliştirmek isteyen yazılımcılar için HomeOS temelli bir yazılım geliştirme kiti de üretti. Cihazın en güzel özelliklerinden biri de kullanılmadığı zamanlarda herhangi bir şekilde göze batmayacak şekilde normal bir ayna olarak görünmesi.

Kaynak: Design Boom

Duo, hem ayna olarak kullanılabilen hem de aynadan yansıyan görüntünüzle çalışan yapay zekalı bir cihaz. Siz hazırlanırken Duo size haberleri okuyabilir ya da evdeki diğer eşyalarınızla bağlantı kurarak hayatınızı kolaylaştırabilir. Duo sayesinde müzik dinleyebilir veya cihazı evinizi farklı tablolarla süsleyebilirsiniz. Duo’nun en güzel özelliklerinden biri ise kullanılmadığı zamanlarda normal bir ayna gibi görünmesi.

Etiketler:Bir yanıt

  1. Kenan Altun avatarı

    Buna kişi karşısına geçtiğinde ajandasından çektiği bilgi ile o günkü programa uygun elbiseyi giydirilmiş olarak önizleme yaptırıp tavsiye etse.

Yorumunuz: