Bu ay Netflix’ten silinecek 10 iyi film

Lisans anlaşması gereği Mart ayında Netflix kataloğundan çıkartılacak bir daha izlenesi 10 yapım.
  • Yılbaşında Türkiye’de de hizmete giren Netflix müptelası olduğumuz birçok yapımın yuvası.
  • Lisans anlaşmaları gereği her ay bazı yapımlar hizmetin kataloğundan çıkartılıyor. Mart ayında bulamayacağınız en iyi 10 film ise aşağıdaki gibi.

netflix-3-1500x1000

WIRED dergisi Mart ayında yayından kaldırılacak Netflix filmlerini derlemiş. Hatırlatması da bize düştü.

Yeni Yıl Soygunu (2003)

Billy Bob Thornton, diğer filmleriyle bir çok ödül kazanmış bir yönetmen olabilir. Ama senelerdir ününü koruyan bu filmi, Noel hakkında çekilmiş filmlerin arasında bir klasik.

Büyük Balık (2003)

Tim Burton’ın Alice Harikalar Diyarında gibi uçuk kaçık filmler yapmadan önceki filmlerini hatırlıyor musunuz? Daniel Wallace’ın gerçekçi romanından uyarlama olan Büyük Balık ile Tim Burton kariyerinin zirvesine ulaşıyor.

Şirket (1993)

John Grisham, iki romanın da aynı sinemaya uyarlanmasıyla 1993’te önemli bir yıl geçirdi. Diğer filmi yeteri kadar ilgi görmese de Sydney Pollack yönetmenliğindeki bu filmi oldukça dikkat çekti. Ayrıca filmde başrolde yer alan Tom Cruise’un da oyunculuk kariyerinde önemli bir yer etti.

Yağmur Adam (1988)

Barry Levinson’ın 1988 yapımı bu filmiyle Tom Cruise filmlerini listede iki yapalım. Film ile en iyi oyuncu ödülünü Hoffman alsa da Cruise da kesinlikle en iyi performanslarından birini gerçekleştiriyor.

Acar Hafiye (1985)

Bize göre Chevy Chase’ın bu komedisi asla eskimeyecek bir başyapıt.

Ölümcül Tuzak (2008)

Bu filmin posterinde bu kadar az ödülün yer alması gerçekten üzücü.

https://www.youtube.com/watch?v=2GxSDZc8etg

Çıplak Silah (1988)

Police Squad! dizisi 80’lerin başında sadece 6 bölüm yayınlanabilmişti. Dizi tutulmamasına rağmen Çıplak Silah filminin temellerini attı ve bu klasik detektif parodisini hayatımıza kattı.

Ray (2004)

Jamie Foxx’a Oscar kazandıran muhteşem oyunculuğu yadsınamaz. Filmin bir çok müzik filmine de ilham olduğu bir gerçek. Foxx’un oyunculuğu ve Charles’ın şarkıları için bu film izlenir.

Yokedici (1984)

James Cameron ve Arnold Schwarzenegger için iler şu anda iyi durumda olmayabilir. Biz en iyisi mi kült olmuş robot filmlerini izleyelim…

https://www.youtube.com/watch?v=lHz95RYUbik

Paris Yargısı (2008)

Alan Rickman, Harry Potter ve Zor Ölüm filmlerindeki performansıyla hatırlanacak olsa da en son sergilediği en iyi performans bu filmde olsa gerek. Filmin konusu ise California’daki Napa Vadisi şaraplarının, beklenmedik bir şekilde dünyaca ünlü olmasının gerçek hikâyesi…

Bu da listenin bonusu: Doctor Who: Sezon 1 – 8

BBC, Steven Moffat’ın 10. sezonunu yayınladıktan sonra emekliye ayrılacağını duyurdu. Yani eğer siz de geç olmadan Doctor Who hayranlarından biri olmak istiyorsanız gelin Zamanın Efendisi ile yolculuğa çıkın.

3 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği