Asit saldırılarına karşı koruyan makyaj seti

Makyaj seti, uygulandığı tenin üzerinde bir katman oluşturarak asitin tahrip edici etkisine karşı koruyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Britanyalı bir doktor, kadınları potansiyel asit saldırılarından korumak amacıyla asite dirençli makyaj malzemeleri üretti. Yaratıcısı Dr. Almas Ahmed’in söylediğine göre türünün ilk örneği olan makyaj, uygulandığı insan teninde bir nevi ‘vücut zırhı’ oluşturuyor. Accarrier (isim, İngilizce asit ve bariyer anlamına gelen ‘acid’ ve ‘barrier’ kelimelerinden oluşuyor) adını taşıyan makyaj setini, bir asit saldırısı haberi okuduktan sonra geliştiren doktor, setin yapılan testler sonucunda da görüldüğü üzere suya ve asite tamamen dayanıklı olduğunu söylüyor.

Herhangi bir makyaj gibi görünen ve kokan Accarrier makyaj seti halen test aşamasında ve 2020 yılında satışa çıkması öngörülüyor. Sürece finansal destek vermek isteyenler için projenin bir de GoFundMe sayfası bulunuyor. Büyük Britanya kadınlara karşı yapılan asit saldırılarının en yoğun yaşandığı coğrafyalardan biri ve bu saldırıların sayısında son zamanlarda dikkat çeken bir artış görülüyor.

Kaynak: Spring Wise

Britanyalı doktor Almas Ahmed kadınları potansiyel asit saldırılarından korumak amacıyla asite dirençli makyaj malzemeleri üretti. Ahmed’in söylediğine göre türünün ilk örneği olan makyaj, uygulandığı insan teninde bir nevi ‘vücut zırhı’ oluşturuyor. Accarrier adını taşıyan makyaj setini, bir asit saldırısı haberi okuduktan sonra geliştiren doktor, setin yapılan testler sonucunda da görüldüğü üzere suya ve asite tamamen dayanıklı olduğunu söylüyor. Herhangi bir makyaj gibi görünen ve kokan Accarrier makyaj seti halen test aşamasında ve 2020 yılında satışa çıkması öngörülüyor.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği