Instagram’da artırılmış gerçeklik destekli makyaj

L'Oreal ve Facebook artırılmış gerçeklik teknolojisi kullanılarak sanal ortamda makyaj ürünlerinin denenmesi için iş birliği yapıyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

L’Oreal ve Facebook da artırılmış gerçeklik heyecanına ortak olmak istiyor. Bu iki şirket artırılmış gerçeklik teknolojisini kullanarak sanal ortamda makyaj ürünlerinin denenmesi için iş birliği yapıyor. Peki bu uygulamayı nerede göreceğiz? Tabii ki makyaj bloglarının ve selfie üstatlarının biz sıradan insanlarla bir araya geldiği Instagram’da. Bu teknoloji için herhangi bir tarih verilmezken Facebook kullanıcıların özelliği Instagram ana sayfalarında göreceklerini söyledi.

L’Oreal son üç yılda e-ticaret gelirlerinin neredeyse iki katına çıktığını söylüyor. Kozmetik şirketi Mart ayında güzellik teknolojileri şirketi Modiface’i satın almıştı. Modiface’in teknolojisi yüzünüze gerçek zamanlı sanal makyaj uygulayabilen artırılmış gerçeklik aynaları da dahil bir dizi uygulamada kullanılıyor. SAmsung bile Mayıs ayında Galaxy S9’u tanıtırken artırılmış gerçeklikle makyaj yeteneklerini ön plana çıkarmıştı.

L’Oreal ve Facebook’un uygulamasının tarihi belli değil ama başka hangi markalarla iş birliği yapılacağı biliniyor. Teknolji kullanıma girdiğinde Lancome, NYX, Urban Decay ve Yves Saint Laurent ile işe başlanacak.

Kaynak: Engadget

L'Oreal ve Facebook artırılmış gerçeklik teknolojisi kullanılarak sanal ortamda makyaj ürünlerinin denenmesi için iş birliği yapıyor. Instagram üzerinden sunulacak bu özellik sayesinde kullanıcılar makyaj ürünlerini mağazaya gitmeden deneme imkanı bulacak. Uygulamanın ne zaman kullanıma sunulacağı bilinmiyor.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği