Arsenal formasında kripto para reklamı olacak

İngiliz futbolunun en köklü kulüplerinden Arsenal, CashBet ile sponsorluk anlaşması imzaladı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

İş dünyası liderleri, kripto para birimleriyle risk alan kişiler hakkındaki endişelerini dile getirirken, ilk kez büyük bir futbol takımı resmi olarak bir kripto para şirketiyle iş birliği yaptı. Arsenal, CashBet Coin’i “ilk resmi kripto para ortağı” olarak tanımlıyor.

Arsenal’in CCO’su Vinai Venkatesham, konu hakkında “Ortağımız olarak CashBet Coin’e hoş geldin demekten memnuniyet duyuyoruz. Yeni kripto para birimiyle çalışmayı dört gözle bekliyoruz” diye konuştu. Cashbet, kripto para girişiminden 40 milyon ile 70 milyon Dolar arasında bir gelir elde etmeyi planlıyor. CashBet Coin başlangıçta mobil uygulamasında 50 Cent olarak fiyatlandırılacak.

İş dünyası endişeli

Geçen yıl Mali Tutum Otoritesi (FCA), Bitcoin’e yatırım yapanların paralarını kaybetmeye hazır olmaları gerektiğini söylemişti. FCA, Arsenal’in kripto para kararı üzerine yorum yapmadı ancak ICO’ların ani değişimlerinin inceleneceği ve gerekirse bazı kararlar alınacağı açıklandı. Yatırım şirketi Vanguard‘ın yöneticisi Tim Buckley, hiçbir değeri olmadığı için kripto paralara asla yatırım yapmayacağını söyledi.

İsviçre bankası UBS‘nin başkanı Axel Weber ise, bitcoin ve diğer kripto paraların kurgusal, riskli ve tavsiye edilebilir bir yatırım olmadığını açıkladı. Weber, “Bu işleri tam olarak bilmeyen kişiler uzak durmalı çünkü ileride sorun yaşadıklarında ‘bunları bana satan kimdi?’ diye soracak” uyarısında bulundu.

Kaynak: The Guardian 

İngiliz futbolunun en köklü futbol kulüplerinden Arsenal, ABD'li kripto para şirketi CashBet ile sponsorluk anlaşması imzaladı. Değeri açıklanmayan anlaşmayla birlikte ilk kez resmi olarak bir spor kulübü kripto para şirketiyle iş birliği yapmış oldu. Şirket, CashBet Coin satışlarından 40 milyon Dolar ile 70 milyon Dolar arasında bir gelir elde etmeyi planlıyor.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği