“Arkadaşlık siteleri zaman kaybı”

Cosmopolitan editörü Joanna Coles, Tinder gibi tanışma uygulamalarının zaman kaybı olduğunu söylüyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Recode Decode‘un son bölümünün konuğu Cosmopolitan Editörü Joanna Coles oldu. Coles, “Daha fazla insanla tanışmak ve buluşmak istiyorsanız tanışma uygulamaları harika bir yol ama giriş kısmından sonra işin geri kalanını sizin yapmanız gerekiyor. Kaydırarak biriyle eşleşebilirsiniz ancak biriyle görüştüğünüzde kendinize sormanız gereken sorular; “Bu kişiyi gerçek hayatıma eklemeli miyim? Onunla arkadaş olabilir miyim? Onu tekrar görmek ister miyim? olmalıdır” diye konuştu.

Ayrıca Coles, “Aşk Kuralları: Dijital Dünyada Gerçek Bir İlişki Nasıl Bulunur?” adlı yeni kitabın da yazarı. Bu kitap, yüz yüze görüşme sonrasında sona eren uzun süreli dijital flörtleri anlatıyor. “Erkeklerden ve kadınlardan defalarca duyduğum konulardan biri, buluştuğunuz kişinin beklendiği gibi olmaması çünkü onlar hayali ve pozitif niteliklerle dolduruluyor” şeklinde açıklama yapan Coles, bunların zaman kaybı olduğunu söylüyor.

Şu anda birileriyle flört eden veya bir ilişkisi olan kadınlardan ‘medyadaki kadınlarla karşılaştırılmak‘ gibi sık sık duyduğu şikayeti de dile getiren Coles, erkeklerin ise medyadaki insanlara benzemeye çalıştığını belirtti. Son olarak, Tinder ve Grindr gibi tanışma uygulamalarının yayılan bir bağlantı kültürü haline geldiğini ve az iletişim kuruyorsanız yabancılarla ilişkilerinizin zorlaşacağını ifade etti. Sohbetin tamamını aşağıda bulabilirsiniz.

Kaynak: Recode

Recode Decode'da Kara Swisher'ın konuğu Cosmopolitan editörü Joanna Coles, daha fazla insanla tanışmak ve buluşmak için arkadaşlık uygulamalarının harika bir yol olduğunu ancak giriş kısmından sonra işin geri kalanını sizin yapmanız gerektiğini söylüyor. Ayrıca, Aşk Kuralları: Dijital Dünyada Gerçek Bir İlişki Nasıl Bulunur? kitabında, yüz yüze görüşme sonrasında sona eren uzun süreli dijital flörtleri anlatıyor. Tinder ve Grindr gibi tanışma uygulamalarının ise yayılan bir bağlantı kültürü haline geldiğini belirtiyor.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği