Apple’dan Beats imzalı bir akıllı hoparlör daha gelebilir

Apple'ın, Beats markası altında 199 Dolar'lık yeni bir HomePod cihazı üretmeye hazırlandığı iddia edildi.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Sina üzerinden açıklanan yeni bir rapora göre Apple, Beats markası altında 199 Dolar’lık yeni bir HomePod cihazı üretmeye hazırlanıyor. Daha önce de Apple’ın daha ucuz bir HomePod üretebileceği iddia edilmişti ancak bu cihazın Beats adı ile üretilmesi fikri geçmişte hiç gündeme gelmemişti. Raporda Apple’ın ucuz HomePod için tedarikçi MediaTek ile görüştüğü ifade edildi. Başka raporlarda da Apple’ın MediaTek ile çalışacağı iddia edilmişti.

Beats markası kullanılacak iddiası

Raporda en çok dikkat çeken nokta Beats markasının kullanılacak olması. Apple geçtiğimiz yıl AirPlay 2’yi tanıttığında bu özelliğin Beats marka ürünlere de geleceğini söylemişti. Bu yüzden yeni ve ucuz HomePod’un AirPlay 2 özelliği olan bir Beats ürünü olarak sunulması mümkün görünüyor.

199 Dolar’lık fiyat da AirPlay 2 kullanan bir Beats ürünü için normal görünüyor ancak bu üründe Siri direkt olarak hoparlörün içinde yer almayabilir. Apple bu özelliği HomePod markasına özel olarak sunmak isteyecektir. Apple’ın HomePod’un ucuz versiyonunu geliştirmesi oldukça olası görülse de cihazın Beats markası altında çıkması fikri çok inandırıcı değil. Bu yüzden bu raporu okurken ihtiyatlı olmakta fayda var.

Ucuz HomePod talep görebilir

Daha önce iki farklı raporda, bu yılın ikinci yarısında ucuz bir HomePod’un piyasaya sürüleceği iddia edilmişti. Bu bilgi yeni raporla tekrar teyit edilmiş oldu.

En son verilere göre Apple 2018’in ilk çeyreğinde yaklaşık 600 bin HomePod sattı. Amazon’un Echo satışları ile karşılaştırıldığında bu rakam pek etkileyici olmasa da HomePod’un 349 Dolar’a Echo’nun en ucuz modelinin ise 49 Dolar’a satıldığını göz önünde bulundurmak gerekiyor. Apple, Amazon’un daha ucuz modelleriyle rekabet edebilmek için yeni ve ucuz bir HomePod’u piyasaya sürebilir.

Kaynak: 9to5Mac

Sina üzerinden açıklanan yeni bir rapora göre Apple, Beats markası altında 199 Dolar'lık yeni bir HomePod cihazı üretmeye hazırlanıyor. Daha önce de Apple'ın daha ucuz bir HomePod üretebileceği iddia edilmişti ancak bu cihazın Beats adı ile üretilmesi fikri geçmişte hiç gündeme gelmemişti. Raporda Apple'ın ucuz HomePod için tedarikçi MediaTek ile görüştüğü ifade edildi. Apple'ın özellikle Amazon gibi rakipleriyle mücadele etmek için daha ucuz bir HomePod üretmesi mümkün görünse de bunun Beats markası altında olması çok olası durmuyor.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği