Apple yazılımından sızan iPhone 8 ipuçları

Yeni iPhone'un resmi tanıtımı Eylül ayının ilk ya da ikinci haftasında gerçekleşecek. Yine de şu anda cihaza dair iki büyük sır biliniyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Eğer Apple normalde yayınlanan plana sadık kalırsa, yeni iPhone’un resmi tanıtımı Eylül ayının ilk ya da ikinci haftasında gerçekleşecek. Yine de şu anda cihaza dair iki büyük sır biliniyor. Temel tasarımı ve yüz tanıma özellikleri, yakın zamanda sızdırılan aygıt yazılımındaki kodla birlikte tasdik edilmiş oldu.

Kızılötesi yüz algılama özelliği

View image on Twitter

Steven Troughton-Smith, geçtiğimiz hafta internette yayınlanan Apple’ın HomePod akıllı hoparlörünün aygıt yazılımını inceleyen geliştiricilerden biri. Bu cihazın yazılımı bir sonraki iPhone ile ilgili birtakım sırlar içeriyor olabilir: kızılötesi yüz algılama ve cihazın ön yüzünün grafiği. MacRumors tarafından yapılan habere göre, Troughton-Smith kullanılan kodla alakalı bilgilerin bir kısmını Twitter’da paylaştı. Aygıt yazılımı, ‘BKFaceDetect’ (BK Yüz Algılama), ‘TooFarFromCamera’ (Kameradan Çok Uzak) ve ‘MultipleFaces’ (Birden Fazla Yüz) gibi özelliklere referanslar içeriyor.

Daha da ilginci, ‘D22’ şeklinde adlandırılan ve iPhone 8’e ait olduğuna inanılan grafik. Bu tasarım, kenarları olmayan bir iPhone’un nasıl görüneceğini gösteriyor. Ayrıca muhtemelen daha önceden bahsi geçen yüz tanıma özelliği için kullanılan sensörler olacak. Temel olarak iPhone 8 de diğer iPhone’lar gibi olacak. Yeni iPhone’un resmi tanıtımına birkaç hafta olsa da, sızdırılan bilgiler iPhone 8 hakkındaki söylentilerin bir kısmını doğruluyor gibi görünüyor.

Kaynak: CNet

Steven Troughton-Smith, geçtiğimiz hafta internette yayınlanan Apple'ın HomePod akıllı hoparlörünün aygıt yazılımını inceleyen geliştiricilerden biri. Bu cihazın yazılımı bir sonraki iPhone ile ilgili birtakım sırlar içeriyor: kızılötesi yüz algılama ve cihazın ön yüzünün grafiği. Aygıt yazılımı, 'BKFaceDetect' (BK Yüz Algılama), 'TooFarFromCamera' (Kameradan Çok Uzak) ve 'MultipleFaces' (Birden Fazla Yüz) gibi özelliklere referanslar içeriyor.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği