Apple Watch yakında tansiyon da ölçebilir

Apple, yeni tür bir tansiyon aleti için patent başvurusunda bulundu.

Haber Özeti

Tam Sürüm

İki yıl önce bir avuç Apple çalışanı, şirketi sağlık hizmeti uygulamaları ve sağlık hizmeti ürünleri konusunda öne çıkarabilecek bir cihaz hayal etti. Ancak bu cihaz Apple Watch değil, en azından şimdilik. Cihazın işlevi, ileride bir gün kolayca Apple Watch’a dahil edilebilir gibi duruyor. Apple bu adı geçen cihaz için yakın zamanda bir patent başvurusu yaptı.

Apple’ın patent başvurusu yaptığı tasarım, giyilebilir bir tansiyon aletine ait. Tasarımda, cihazı giyen kişinin tansiyonunun fazla yükseldiğini veya fazla düştüğünü takip edebilen bir (veya birden fazla) sensörle donatılmış bir bileklik görüyoruz. Cihazın dokunmatik ekrana sahip olup Bluetooth uyumlu olabileceği konusunda da iddialar var.

Apple’ın sağlık hizmetleri tüketici pazarına girmesi mantıklı görünüyor ancak şu anda ne şekilde yeni bir ürün sunmayı planladığını veya bu teknolojiyi Apple Watch’a nasıl dahil edebileceğini bilmiyoruz. Apple’ın öne sürülen ürünü, tüketicilerin üçüncü kişilere duyduğu ihtiyacı ortadan kaldıracak. Tabii öncelikle FDA’dan onay alınması gerekiyor.

Kaynak: The Verge

The Verge'ün haberine göre Apple yakın zamanda tansiyon ölçebilen bir cihaz için patent başvurusu yaptı. Bu cihaz, cihazı giyen kişinin tansiyonunun fazla yükseldiğini veya fazla düştüğünü takip edebilen bir (veya birden fazla) sensörle donatılmış bir bileklik şeklinde. Tam olarak nasıl olacağı bilinmiyor fakat cihazın işlevinin gelecekte Apple Watch'a kolayca dahil edilebilecek bir cihaza benzediği ifade edildi.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği