Apple RealFace’i satın aldı

Yeni telefonunda yüz tanıma teknolojisi kullanabileceği iddia edilen Apple, İsrailli yüz tanıma teknolojisi şirketi RealFace'i satın aldı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

İsrailli finans web sitesi Calcalist’e göre Apple, İsrailli yüz tanıma teknolojisi şirketi RealFace’i satın aldı. Bu satın alma haberi, Apple’ın yeni işletim sisteminde yüz tanıma teknolojisine yer vereceği haberlerinin hemen ardından geldi.

RealFace 2014’te kurulan genç bir şirket. Adi Eckhouse Barzilai ve Aviv Mader tarafından kurulan şirketin 10 çalışanı bulunuyor. Şirket geleneksel şifrelere ve parmak izi tanıma teknolojisine alternatif olabilecek yüz tanıma yazılımları geliştiriyor.

Detaylar belirsiz

Apple’ın RealFace’i birkaç milyon Dolar’a satın almış olabileceği ifade ediliyor ancak henüz resmi rakamlara ulaşılabilmiş değil. RealFace geçmiş dönemlerde toplam 1 milyon Dolar yatırım almıştı.

RealFace’in geliştirdiği iPhone uygulaması Pickeez, yüz tanıma teknolojisini, kullanıcının farklı platformlardaki en iyi fotoğraflarını otomatik olarak seçmek için kullanıyor.

RealFace sitesi kapandı

Apple bir şirketi satın aldığında genellikle olduğu gibi, RealFace’in internet sitesine şu anda erişilemiyor. Bu da iddianın doğru olduğu şeklinde yorumlanabilir. Site kapatılmadan önce şirket site üzerinde kendisini ‘yüz tanıma teknolojisini yapay zeka ile birleştirerek mümkün olan en isabetli ve pürüzsüz sonuçları elde eden’ bir şirket olarak tanımlıyordu.

Geçtiğimiz hafta ortaya çıkan bir raporda Apple’ın yeni telefonunda ‘home’ butonunun kaldırılacağı ve bununla birlikte parmak izi tarama teknolojisinden de vazgeçileceği belirtilmişti. Apple’ın şimdi RealFace’i bünyesine katması, yeni doğrulama teknolojisinin yüz tanıma yöntemiyle çalışacağı iddiasını onaylar nitelikte.

Kaynak: 9 to 5 Mac

İsrailli finans web sitesi Calcalist'e göre Apple, İsrailli yüz tanıma teknolojisi şirketi RealFace'i satın aldı. Bu satın alma haberi, Apple'ın yeni işletim sisteminde yüz tanıma teknolojisine yer vereceği haberlerinin hemen ardından geldi. Apple'ın RealFace'i birkaç milyon Dolar'a satın almış olabileceği ifade ediliyor ancak henüz resmi rakamlara ulaşılabilmiş değil. RealFace geçmiş dönemlerde toplam 1 milyon Dolar yatırım almıştı. Apple bir şirketi satın aldığında genellikle olduğu gibi, RealFace'in internet sitesine şu anda erişilemiyor. Bu da iddianın doğru olduğu şeklinde yorumlanabilir.

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği