Apple 256 GB’lık iPhone 7’yi piyasadan çekti

Apple artık iPhone 7'nin 256 GB'lık versiyonunu üretmiyor. 256 GB iPhone kullanmak isteyen kullanıcıların tek seçeneği iPhone 8 almak.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Apple geçtiğimiz ay yeni telefonlarını tanıttığında, sunduğu ürünlerde de bazı değişiklikler yaptı. Herkes yeni ürünlere odaklandığı sırada eski ürünlerde yaşanan bir değişiklik gözlerden kaçtı. Şirket artık iPhone 7’nin 256 GB’lık versiyonunu üretmiyor ve satmıyor. Bu değişiklikle birlikte, artık 256 GB iPhone kullanmak isteyen kullanıcılar iPhone 8 veya bir ay sonra çıkması beklenen iPhone X’i satın almak zorunda. Piyasadaki en yüksek kapasiteli iPhone 7 ise 128 GB’lık ürün.

Wayback Machine’in geçmiş kayıtlarına göre Apple’ın bu değişimi 12 Eylül’de yaptığı görülüyor. Bu değişiklik bir Apple yetkilisi tarafından da doğrulandı.

iPhone 7, iPhone 8’den daha çok aranıyor

Bu hamle, Apple’ın müşterileri yeni (ve daha pahalı) ürünlerine yönlendirmek için izlediği bir taktik gibi görünüyor. Ancak iPhone 8’e gelen yenilikler, müşterileri cezbedecek gibi durmuyor. Öyle ki, iPhone 8 yayımlandıktan birkaç hafta sonra, Google’da yapılan iPhone 7 aramaları, iPhone 8’den daha fazla. Müşteriler yeni telefondan ziyade bir eski modelle ilgileniyor. Hatta ABD’deki cep telefonu operatörlerinin bu dönemde iPhone 8’den çok iPhone 7 sattığı söyleniyor.

 iPhone 8’i iPhone 7’den ayıran en büyük özelliklerin arasında kablosuz şarj ve daha güçlü bir işlemci yer alıyor. Telefonun ekranının kenarındaki alanların incelmesi dışında tasarımda çok ciddi değişiklikler bulunmuyor. Bu değişiklikler müşterileri daha fazla para ödemeye ikna etmeyince Apple da önceki modellerde sunduğu geniş kapasite özelliğini sadece yeni modelde sunarak müşterileri buraya yönlendirmeye çalışıyor gibi duruyor. Ancak Hem iPhone 7’ye göre çok fazla değişiklik sunmaması hem de iPhone X’in gölgesinde kalması sebebiyle şu anda iPhone 8’in hedeflenen popülerliğe ulaşmakta zorlandığı açıkça görülüyor.

Kaynak: Mashable

Apple geçtiğimiz ay yeni telefonlarını tanıttığında, sunduğu ürünlerde de bazı değişiklikler yaptı. Herkes yeni ürünlere odaklandığı sırada eski ürünlerde yaşanan bir değişiklik gözlerden kaçtı. Şirket artık iPhone 7'nin 256 GB'lık versiyonunu üretmiyor ve satmıyor. Bu değişiklikle birlikte, artık 256 GB iPhone kullanmak isteyen kullanıcılar iPhone 8 veya bir ay sonra çıkması beklenen iPhone X'i satın almak zorunda. Piyasadaki en yüksek kapasiteli iPhone 7 ise 128 GB'lık ürün. Bu değişikliğe rağmen Apple müşterileri iPhone 8'i çok sevmemiş gibi duruyor. Ürün çıktıktan birkaç hafta sonra, Google'da iPhone 7 arayanların sayısı iPhone 8 arayanlardan daha fazlaydı.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği