Apollo 11’den ilham alan ev

Tasarımcı Kurt Hughes, Apollo 11 uçuşunda kullanılan Ay modülünden esinlenerek benzer bir yapıya sahip bir mini konut inşa etti.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Yerden 2,75 metre yukarıya uzanan bu minik konut sanki uzaydan gelmiş de Columbia nehrinin kenarına iniş yapmış gibi duruyor. ASlında bu görüntü tesadüfi değil. Altıgen şekilli yapının mimarı Kurt Hughes bu binayı Apollo 11 uzay görevinde kullanılan Ay iniş aracından esinlenerek hazırladı.

Üç çelik çubuk ve bir merdivenle yerden yüksekte duran 23 metrekarelik yapı geniş jeodezik kubbe ışıklandırması ile aydınlatılıyor. Paslanmaz çelik gereçlerden oluşan bir mutfak, yemek yeme alanının küçük bir kısmını oluşturuyor. Bu alanın yan tarafında nehir ve yamaç manzaralı bir pencere bulunuyor. Ayrıca retro tarzda bir ayna ve yarı küre şeklinde bir lavabo, banyonun hemen kenarında yer alıyor.

Hughes 30 yıllık bot tasarımı deneyimini böyle küçük bir yerdeki sorunlar çözmek için kullanmış. Küçük bir merdiven alt güverteye iniyor. Burada iki kişinin uyuması için bir yatak alanı var. Üst katta ise küçük bir dış güverte manzarayı ve yaban hayatı gözlemlemek için kullanılabiliyor.

Kaynak: Design Boom

Tasarımcı Kurt Hughes, Apollo 11 uçuşunda kullanılan Ay modülünden esinlenerek benzer bir yapıya sahip bir mini konut inşa etti. 23 metrekarelik yapıda yer problemini çözmek için 30 yıllık tekne tasarımı deneyimini kullanan Hughes doğa ile iç içe bir alana yerleştirdiği evden çevredeki vahşi yaşamı gözlemleme imkanı sunuyor.Yorumunuz: