Lego parçalarıyla Buzz Aldrin’in gerçek boyutlu modeli yapıldı

Apollo 11 uzay aracının Ay'a inişinin 50. yıl dönümü şerefine lego parçaları kullanılarak Buzz Aldrin'in gerçek boyutlu modeli yapıldı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Dünyanın dört bir yanından tasarımcılar ve sanatçılar, Apollo 11 uzay aracının Ay’a inişinin 50. yıl dönümü şerefine çeşitli eserler üretti. LEGO da bu amaçla Buzz Aldrin’in A7L adlı uzay giysisinin gerçek boyutlu bir versiyonunu inşa etti. Tamamlanması 300 saat kadar süren modelde 44 bin 51 tane lego parçası kullanıldı. Buzz Aldrin’in Ay yüzeyinde yürürken çekilen meşhur fotoğrafı örnek alınarak yapılan model o kadar detaylı ki Neil Armstrong’un yansımasını bile görüyoruz.

Yaklaşık 1.90 cm olan model, 18-20 Temmuz tarihleri arasında Washington’daki Apollo 50 Festivali’nde sergilendi. NASA ve Smithsonian tarafından düzenlenen Apollo 50 Festivali, yeni nesil uzay kaşiflerine ilham kaynağı olmayı amaçlıyordu.

10 tane lego ustasından oluşan bir ekip tarafından yapılan Buzz Aldrin modelinde hiçbir detay gözden kaçırılmadı. Çeşitli renklerde lego parçaları kullanılan modelde kırmızı ve mavi renkli lego parçalarıyla Aldrin’in sol omzuna Amerikan bayrağı, bacaklarına ise gri renkli legolarla Ay tozu detayları işlendi.

Kaynak: Design Boom

Apollo 11 uzay aracının Ay'a inişinin 50. yıl dönümü şerefine üretilen eserlere LEGO'nun gerçek boyutlu Buzz Aldrin modeli de katıldı. Tamamlanması 300 saat kadar süren modelde 44 bin 51 tane lego parçası kullanıldı. Buzz Aldrin'in Ay yüzeyinde yürürken çekilen meşhur fotoğrafı örnek alınarak yapılan model o kadar detaylı ki Neil Armstrong'un yansımasını bile görüyoruz. 10 tane lego ustasından oluşan bir ekip tarafından yapılan Buzz Aldrin modelinde hiçbir detay gözden kaçırılmadı. Çeşitli renklerde lego parçaları kullanılan modelde kırmızı ve mavi renkli lego parçalarıyla Aldrin'in sol omzuna Amerikan bayrağı, bacaklarına ise gri renkli legolarla Ay tozu detayları işlendi.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği