Ay görevinden dönen astronotların gümrük belgesi

Apollo 11 astronotları, Ay'dan döndükten sonra bir gümrük belgesi imzalamışlar.

Haber Özeti

Tam Sürüm

50 yıl önce Ay’a gidip döndüklerinde Neil Armstrong, Buzz Aldrin ve Michael Collins tarafından imzalanan bir belge ortaya çıktı. Pasifik Okyanusu’na inen astronotlar, 24 Temmuz 1969 tarihine Hawaii’nin başkenti Honolulu’ya götürülmüştü. Belgeyi Honolulu’da imzalamış oldukları düşünülüyor.

Space.com’a açıklama yapan NASA sözcüsü John Yembrick, belgenin gerçek olduğunu teyit etti. Kalkış yeri “Ay” varış yeri “Honolulu” yazan belgenin kargo kısmında “Ay taşları, Ay tozu ve Ay örnekleri” ifadesini görüyoruz. Sağlık beyannamesi kısmında ise, “araçtaki kişilerin uçak tutması dışında herhangi bir hastalığı bulunmamaktadır” yazıyor.

Kaynak: Open Culture

50 yıl önce Ay'a gidip döndüklerinde Neil Armstrong, Buzz Aldrin ve Michael Collins tarafından imzalanan bir belge ortaya çıktı. Space.com'a açıklama yapan NASA sözcüsü John Yembrick, belgenin gerçek olduğunu teyit etti. Kalkış yeri "Ay" varış yeri "Honolulu" yazan belgenin kargo kısmında "Ay taşları, Ay tozu ve Ay örnekleri" ifadesini görüyoruz. Sağlık beyannamesi kısmında ise, "araçtaki kişilerin uçak tutması dışında herhangi bir hastalığı bulunmamaktadır" yazıyor.

3 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği