Amazon’un teslimat robotu testlere başladı

Amazon, Scout adlı otonom teslimat robotlarının altı tanesini, Seattle yakınlarında bir mahallede test etmeye başladı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Amazon teslimat robotları üzerine çalışıyor ve şimdiden otonom makineleri sokaklara indirdi. Dün itibarıyla altı adet Amazon Scout teslimat robotu, Amazon’un Seattle’daki merkezinin yakınlarında bulunan Snohomish County bölgesinde bir mahallede hizmet vermeye başladı. Robotlar kendileri hareket edebilse de bir Amazon çalışanı şimdilik robotlarla birlikte yürüyecek.

Scout bir mini buzdolabı boyunda (ve görünümünde) üretilmiş ve yürüme hızında hareket ediyor. Amazon bataryayla çalışan bu robotun yayalar ve evcil hayvanları fark edip etraflarından dolaşabildiğini söylüyor. Ancak Scout’ın müşterilerin kimliğini nasıl tespit edeceği ve kapağını nasıl sadece doğru kişiler için açacağı bilinmiyor.

Amazon teslimat robotu üreten ve kullanan ilk şirket değil. Ancak e-ticaret devinin geniş ekosistemi Scout’a rakipleri karşısında avantaj sağlayabilir. Scout’ın ya da gelecekteki versiyonlarının Amazon Key adlı kilit sistemiyle çalışması da mümkün olabilir. Key, siz evde yokken gelen siparişleriniz için kargo elemanına kapıyı açabiliyor. Şimdilik Scout geldiğinde evde olmanız gerekiyor.

Kaynak: Engadget

Amazon teslimat robotları üzerine çalışıyor ve şimdiden otonom makineleri sokaklara indirdi. Dün itibarıyla altı adet Amazon Scout teslimat robotu, Amazon'un Seattle'daki merkezinin yakınlarında bulunan Snohomish County bölgesinde bir mahallede hizmet vermeye başladı. Robotlar kendileri hareket edebilse de bir Amazon çalışanı şimdilik robotlarla birlikte yürüyecek.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği