Amazon adeta para saçıyor

Amazon, işleri daha da büyütmek için ABD’nin Ohio eyaletindeki Cincinnati şehri yakınlarında 900 dönümlük alana inşa edilecek bir kargo tesisi kuruyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

[inlinetweet prefix=”null” tweeter=”null” suffix=”null”]Amazon, işleri daha da büyütmek için ABD’nin Ohio eyaletinde bir kargo tesisi kuruyor.[/inlinetweet] Northern Kentucky Uluslararası Havaalanı adına konuşan Mindy Kershner 900 dönümlük alana inşa edilen tesis için 1,49 milyar Dolar yatırım yapıldığını söyledi. Havaalanı Cincinnati’nin güneybatısında, Hebron’da yer alıyor.

E-ticaret devi şirketin Kentucky’de internet siparişleri için ürünlerini sakladığı, paketlediği ve yolladığı 11 tane deposu bulunuyor. Şirketin bu yeni ‘hava merkezi’nde envanteri ülke içinde taşıması için 16 uçağı bulunuyor ve bunun 40’a çıkartılması planlanıyor.

Şirket geçen sene Prime Air adı verilen kargo teslimatı operasyonunu yürütürken 40 uçağa kadar destek almak için iki kargo şirketiyle anlaşma imzalamıştı. Teslimatı kontrol etmek ve şartlarını geliştirmek için kargo uçakları kullanmak şirketin stratejilerinden birisi. Bunun yanı sıra mobil uygulama aracılığıyla, teslimat için yolda olan sürücülerin konumunu görme veya taşıyıcıların kapasitesini artırma gibi araçlar da teslimatı geliştirmek için kullanılan diğer yöntemler. Amazon, bütün bu uğraşlar haricinde de 149 merkez deposu ve 45 bin robotun internet siparişleri hazırladığı 20 tesisiyle dünya çapında bir ağa sahip.

2 bin çalışan alacak

Amazon yeni kargo merkezi için 2 bin çalışan alacak. Şirketin, CEO’su Jeff Bezos’un da yakınlarda söylediğine göre Amazon, 18 ay içinde 100 bin çalışan almayı planlıyor.

Kaynak: Bloomberg

Amazon, işleri daha da büyütmek için ABD’nin Ohio eyaletindeki Cincinnati şehri yakınlarında bir kargo tesisi kuruyor. Northern Kentucky Uluslararası Havaalanı adına konuşan Mindy Kershner 900 dönümlük alana inşa edilen tesis için 1,49 milyar Dolar yatırım yapıldığını söyledi. Şu an 16 uçakla işleri yürütmeyi planlayan şirketin amacı bu uçakları 40'a çıkarmak. Dünya çapına yayılan depoları ve gelişmeleriyle çevresini geniş tutan şirket sadece bu tesis için 2 bin kişiyi işe almayı planlıyor.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği