Amazon Prime’ın müşteri sayısı 100 milyon

Jeff Bezos 13 yıldır gizli tutulan Amazon Prime abone sayısının 100 milyona ulaştığını açıkladı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Amazon, uzun süredir gizli tuttuğu büyük sırlarından birisini açıkladı. Hissedarlarına gönderdiği yıllık mektupta CEO Jeff Bezos, şirketin Prime abone sayısının dünya çapında 100 milyonu aştığını söyledi.

Jeff Bezos gönderdiği mektupta bu sürpriz açıklama ile birlikte, 2017 yılında Prime aracılığıyla 5 milyar parçanın gönderildiğini ve Prime abonelerinin rekor seviyede arttığını belirtti.

Amazon şu ana kadar Prime servisini kullanan üye sayısını “on milyonlarca” gibi oldukça genel bir istatistik ile açıklamayı tercih ediyordu. Hatta bu, Prime abone sayısının gerçekte kaç olduğunu merak eden birçok tahmin ve spekülasyonun odağı oldu. Daha geçtiğimiz yıl, BI Intelligence ABD’deki abone sayısının 80 milyon civarında olduğunu tahmin etmişti.

ABD’de yıllık 99 Dolar olan Prime aboneliği hızlı ve ücretsiz kargo, Prime yayınlarını sınırsız izleme imkanı, fırsat ürünlere erken erişim ve Amazon Music platformunda indirim gibi avantajlar sağlıyor. Amazon Music demişken, Jeff Bezos bu platformun abone sayısıyla ilgili de mektubunda yaklaşık bir değer verdi. Daha önce Prime’da olduğu gibi Amazon Music servisinin abone sayısını “on milyonlarca” olarak açıklamayı tercih etti.

Dünya çapında bazı şirketlerin abone sayısı.

Amazon Music’in sektördeki rakipleri Spotify ve Apple Music’in sırasıyla dünya çapında 71 milyon ve 40 milyon abonesi bulunuyor.

Kaynak: Recode

Amazon uzun süredir gizli tuttuğu büyük sırlarından birisini açıkladı. Hissedarlarına gönderdiği yıllık mektupta CEO Jeff Bezos, şirketin Prime abone sayısının dünya çapında 100 milyonu aştığını söyledi.

Jeff Bezos gönderdiği mektupta bu sürpriz açıklama ile birlikte, 2017 yılında Prime aracılığıyla 5 milyar parçanın gönderildiğini ve Prime abonelerinin rekor seviyede arttığını belirtti.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği