Amazon’dan rekor kar

Amazon geçtiğimiz hafta Perşembe günü, analistlerin beklentilerini aşarak, bugüne kadar kaydettiği en yüksek karı elde ettiğini açıkladı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Amazon geçtiğimiz hafta Perşembe günü ikinci çeyrek gelirlerini açıkladı. Şirket analistlerin beklentilerini aşarak, bugüne kadar kaydettiği en yüksek karı elde ettiğini açıkladı. Seattle merkezli e-ticaret devi, 30 Haziran’da biten üç aylık dönemde, toplam 52,9 milyar Dolar’lık satış yaptığını açıkladı. Geçtiğimiz yıl aynı dönemde yapılan satışların miktarı 35,7 milyar Dolar’dı. Net gelir ise 10 kattan fazla artış gösterdi. 2017’nin ikinci çeyreğinde 197 milyon Dolar kazanan Amazon, bu yılın ikinci çeyreğinde 2,5 milyar Dolar kar elde etti.

Infographic: Amazon's Profit Soars to Record High | Statista

Kar miktarında son dönemde yaşanan artış Amazon hissedarları için hoş bir sürpriz oldu. Aynı zamanda şirketin uzun zamandır devam eden standart çalışma prosedürünün de değiştiği görüldü. Yıllardır Amazon kazandığı her bir Dolar’ı yeniden yatırım yapmak için kullanıyor ve uzun vadeli büyümeyi hedefliyordu. Şirketin gelirlerinin tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkmış olması, Jeff Bezos’un artık gelen parayı değerlendirecek yatırım fikirleri bulmakta zorlandığı anlamına geliyor olabilir.

Kaynak: Statista

E-ticaret devi Amazon, 30 Haziran'da biten üç aylık dönemde, toplam 52,9 milyar Dolar'lık satış yaptığını açıkladı. Geçtiğimiz yıl aynı dönemde yapılan satışların miktarı 35,7 milyar Dolar'dı. Net gelir ise 10 kattan fazla artış gösterdi. 2017'nin ikinci çeyreğinde 197 milyon Dolar kazanan Amazon, bu yılın ikinci çeyreğinde 2,5 milyar Dolar kar elde etti.

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği