Amazon süpermarketçi oluyor

Whole Foods ve Amazon Go’dan sonra sıra süpermarkette

Haber Özeti

Tam Sürüm

E-ticaret devi Amazon, süpermarket işine giriyor. The Verge’ün Wall Street Journal’e dayandırdığı haberde, Amazon’un bu yıl içinde ABD’nin büyük şehirlerinde süpermarketler açmaya hazırlanıyor. Haberde Amazon’un bu hamleyle  Albertson’s, Kroger, Publix, ve Walmart gibi geleneksel şirketlerin egemen olduğu market işine daha iyi şekilde yoğunlaşmak istediği belirtiliyor.

Yeni marketin ismi ne olacak?

Haberde Amazon’un 10’dan fazla noktada küçük market zincirlerini satın alarak bu alanda kendini güçlendirmek istediği de ifade ediliyor. Burada dikkat çeken konu şu: Amazon yeni market zincirine hangi ismi seçecek?  Amazon kendi ismini mi kullanacak yoksa yeni bir marka adı mı belirleyecek? Haberde bu sorunun cevabı verilmiyor. Wall Street Journal ayrıca Amazon’un Chicago, Seattle ve San Francisco gibi şehirlerde yer kiralama işlemlerine başladığını aktarıyor. Bu şehirlerde Amazon’un halihazırda sahip olduğu Whole Foods ve Amazon Go gibi marketler bulunuyor.

Whole Foods’da bulunmayan ürünler satılacak

Bu markette ne tür ürünler satılacağı da diğer bir merak konusu. Habere göre, müşteriler bu markette Whole Foods’da bulamadıkları ürünleri satın alabilecek. Bilindiği gibi, Whole Foods organik ürünler satan bir market zinciri. Toplam 497 mağazası bulunan Whole Foods’un bu mağazalarının 476’sı ABD, 14’ü Kanada ve 7’si İngiltere’de müşterileriyle buluşuyor. Amazon’un kasasız mağazası Amazon Go ise şu an toplam 10 mağazaya sahip.

Kaynak: The Verge ve Wall Street Journal

E-ticaret devi Amazon, süpermarket işine giriyor. The Verge’ün Wall Street Journal’e dayandırdığı haberde, Amazon’un bu yıl içinde ABD’nin büyük şehirlerinde süpermarketler açmaya hazırlanıyor. Haberde Amazon’un bu hamleyle  Albertson’s, Kroger, Publix, ve Walmart gibi geleneksel şirketlerin egemen olduğu market işine daha iyi şekilde yoğunlaşmak istediği belirtiliyor. Yeni market zincirinin adı belli olmamakla birlikte, Amazon’un kiralama işlemlerine başladığı gelen haberler arasında. Bu markette Amazon’un sahibi olduğu organik gıda satan market zinciri Whole Foods’da satılmayan ürünler müşterilere sunulacak.Bir yanıt

  1. LOL avatarı
    LOL

    Aceleye geldi herhalde.

Yorumunuz: