Amazon ve Pandora müzik servisinde fiyat kırıyor

Amazon ve Pandora; Spotify, Apple Music ve Tidal gibi şirketlerin 10 dolar civarında tuttuğu aylık abonelik ücretlerini 5 dolara indirmeyi hedefliyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Amazon ve Pandora, önümüzdeki haftalarda yeni müzik dinleme servislerini hayata geçirmeye hazırlanıyor. New York Times’a göre her iki şirket de, Spotify ve Apple Music gibi rakiplerinin önünü, aylık 5 dolarlık üyelik ücreti ile kesmeyi planlıyor. Pandora’nın yeni servisinin önümüzdeki hafta, Amazon’un servisinin ise bir kaç hafta sonra kullanıma sunulacağı belirtiliyor. Amazon, 5 dolarlık aboneliği sadece Echo hoparlörü olanlara sunacak.

5 dolara reklamsız Pandora

İnternet radyosu olarak yayın hayatına başlayan Pandora, 5 dolarlık reklamsız üyelik seçeneğinde üyelerine belirli sayıda şarkıyı dinlemeden geçebilme seçeneği sunacak. 10 dolarlık bir başka seçenekte ise kullanıcılar Pandora’yı Spotify ve Tidal gibi diğer servislere benzer şekilde kullanabilecek. Pandora bunu mümkün kılabilmek için müzik şirketleri ile konuşmalara başladı. 10 dolarlık abonelik paketinin de bu yılın sonuna yetişmesi planlanıyor.

Hoparlör alana müzik servisi yarı fiyatına

Pandora gibi Amazon da kendi müzik dinleme servisini aylık 10 dolardan fiyatlandıracak. Ancak Echo hoparlör alanlar bu ücretin sadece yarısını ödeyecek. Bu abonelik, Amazon’un şu anda Prime abonelerine sunduğundan daha fazla şarkıyı kullanıcılara sunacak. Prime kullanıcılarının bu yeni müzik hizmetine nasıl ulaşabilecekleri henüz bilinmiyor ancak üyelik ücretlerine aylık 5 ya da 10 dolar daha ekleyerek bu servisi kullanabilecekleri düşünülüyor.

Müzik şirketleri ile gerçekleştirilen görüşmelerin ardından, müzik servisleri aylık 10 dolarlık abonelik ücretinde mutabık gibi görünüyor. Aylık 4 dolarlık bir abonelik ücreti alan Rdio geçtiğimiz sene hizmetine son vermek zorunda kalmıştı. Amazon ve Pandora, bu git gide kalabalıklaşan sektörde, sundukları indirimlerle farklılık yaratabilirler.

Kaynak: The Verge

Amazon ve Pandora, önümüzdeki haftalarda yeni müzik dinleme servislerini hayata geçirmeye hazırlanıyor. Spotify, Apple Music ve Tidal gibi şirketler tarafından kontrol edilen bu piyasada tutunabilmek için Amazon ve Pandora 5 dolarlık alternatif üyelik paketleri sunmayı planlıyor.

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği