Amazon Ortadoğu’da hizmet vermeye başladı

Amazon Orta Doğu'da Arapça hizmet verecek olan Amazon.ae sitesini kullanıma sundu. Amazon'un satın aldığı Souq.com da Amazon.ae'ye yönlendirildi.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Amazon Dubai merkezli e-ticaret şirketi Souq.com’u 580 milyon Dolar’a satın aldıktan iki yıl sonra, Salı günü yeni Orta Doğu sitesini kullanıma sundu. Amazon artık Souq.com’un Amazon.ae olarak yeniden düzenlendiğini söyledi. Souq.com URL’i artık kullanıcıları otomatik olarak Amazon.ae sitesine yönlendiriyor. Ama Suudi Arabistan ve Mısır’da Souq kendi adıyla hizmet vermeye devam ediyor.

Amazon yeni Orta Doğu sitesi ile ilgili yazısında “Artık Amazon.ae adıyla hizmet vereceğimizi açıklamaktan gurur duyuyoruz” ifadelerini kullandı. Orta Doğu sitesinin açılması, ilk kez Ocak ayında CNBC tarafından haberleştirilmişti. Bu hamle Amazon’un uluslararası satışlarındaki büyümenin azaldığı bir dönemde geliyor. En son çeyrek rakamlarına göre Amazon’un satışları bir önceki yıla göre sadece yüzde 9 artarak 16,2 milyar Dolar’a çıktı.

30 milyon ürün satılacak

Yeni değişim Amazon’un Orta Doğu hizmetlerine daha derli toplu bir görünüm sunacak. Bugüne kadar Amazon’un bölgedeki tek varlığı Souq üzerinden verdiği hizmetlerdi. Amazon Souq’u 2017’de satın almıştı. Amazon Orta Doğu’nun hizmetleri de ABD’de kullanılan satıcı arka plan sistemini ve şirketin depolama ve kargolama servisi Fulfillment by Amazon’u (FBA) kullanacak.

Yeni sitenin hizmete girdiğini açıklayan yazıda Souq’un kurucularından Ronaldo Mouchawar, Amazon’un yeni Orta Doğu servisinin 30 milyonun üzerinde ürün satacağını, bunların arasında Souq’un ürünleri ve Amazon ABD’nin 5 milyon ürünü olduğunu söyledi. Amazon ayrıca Orta Doğu sitesiyle birlikte ilk kez Arapça hizmet vermeye başlayacak.

Kaynak: CNBC

Amazon Dubai merkezli e-ticaret şirketi Souq.com'u 580 milyon Dolar'a satın aldıktan iki yıl sonra, Salı günü yeni Orta Doğu sitesini kullanıma sundu. Amazon artık Souq.com'un Amazon.ae olarak yeniden düzenlendiğini söyledi. Souq.com URL'i artık kullanıcıları otomatik olarak Amazon.ae sitesine yönlendiriyor. Ama Suudi Arabistan ve Mısır'da Souq kendi adıyla hizmet vermeye devam ediyor. Amazon.ae ile birlikte şirket ilk kez Arapça hizmet vermeye başlayacak.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği