Alışverişi mutlu sonla bitiren eklenti

Honey adlı tarayıcı eklentisi alışveriş yaptığınız sitenin indirim kuponlarını internet üzerinde araştırıyor ve en iyi indirimi alışveriş sepetine uyguluyor

Haber Özeti

Tam Sürüm

Bu numarayı bilmiyorsanız sebepsiz yere bir sürü para harcıyor olabilirsiniz. Honey adlı web tarayıcısı eklentisini kullanmayanlar, kelimenin tam anlamıyla parasını çöpe atıyor. Bu dahiyane uygulama, alışveriş yaptığınız sitenin indirim kuponlarını internet üzerinde araştırıyor ve en iyi indirimi alışveriş sepetinize uyguluyor. Honey tüm bunları sadece birkaç saniye içinde gerçekleştiriyor. Bu hizmet karşılığında hiçbir ücret talep etmeyen uygulama  akıllara tek bir soru getiriyor: Neden şimdiye kadar kimse bunu düşünmedi?

Honey, iki çocuk babası bir yazılımcı Ryan Hudson tarafından, pizza siparişleri sırasında birkaç Dolar kar etmek için yaratılmış. Şimdi ise uygulama milyonlarca kullanıcısıyla, binlerce web sitesi üzerinde çalışıyor. İnternetten yaptığınız kıyafet alışverişi, otel rezervasyonu ya da yemek siparişlerinizde Honey’yi kullanabilirsiniz.

Nasıl çalışıyor?

Alışverişinizi tamamlamak için ödeme ekranına geldiğinizde Honey ekranın kenarında bir uyarı göstererek internet üzerinde indirimleri aramanızı istiyor. Butona tıkladığınızda uygulama kısa sürede alışveriş yaptığınız sitede geçerli indirim kuponlarını tarıyor. En iyi kuponları sizin için test eden uygulama, uygun bir kupon bulduğunda onu sepete ekliyor.

Sadece birkaç saniye içerisinde, yaptığınız alışverişin aslında ne kadar ucuza gelebileceğini görüyor ve anında bu indirimden faydalanabiliyorsunuz. Honey’nin tek kötü özelliği çoğu kupon kodunun sadece ABD içindeki alışverişlerde geçerli olması. Ancak Amazon gibi uluslararası mağazalarda da kullanılabilen uygulama, Türkiye’deki kullanıcılar için de uygun kuponlar bulabilecektir. Eklentiyi yüklemek ve kullanmak ücretsiz olduğu için, sadece bir kere indirimli alışveriş yapsanız bile kardasınız demektir.

Kaynak: Medium

 

Yazılımcı Ryan Hudson'ın internetten pizza sipariş ederken indirim kuponlarını kullanarak birkaç Dolar kar etmek için geliştirdiği Honey adlı eklenti, bugün binlerce internet mağazasında, milyonlarca kullanıcıya hizmet veriyor. Tarayıcıya ücretsiz bir şekilde yüklendikten sonra Honey ödeme ekranında karşınıza çıkarak indirim kuponu aramayı teklif ediyor. İnternet üzerinde uygun indirim kuponu bulduğunda indirimi otomatik olarak sepete yansıtan uygulama, birkaç saniye içinde, daha ucuza alışveriş yaparak kar etmenizi sağlıyor.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği