Alibaba’dan eğlence sektörüne yatırım

Alibaba Dijital Medya ve Eğlence, önümüzdeki üç yılda eğlence ve medya sektörüne 7,2 milyar Dolar'lık yatırımda bulunacağını onayladı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Çin’in e-ticaret devi Alibaba’nın bir uzantısı olan Alibaba Dijital Medya ve Eğlence, önümüzdeki üç yılda eğlence ve medya sektörlerine 7,2 milyar Dolar’lık bir yatırımda bulunmayı planlıyor.

Bu plan ilk olarak Reuters tarafından bildirildi. Haber ajansına göre şirket haberin doğruluğunu onayladı. Plana, Alibaba’ya 2014 yılında katılan Yu Yongfu öncülük ediyor. Yongfu ayrıca, yakın zamanda Alibaba’nın film yapımcılığı alanında faaliyet gösteren alt kuruluşu Alibaba Pictures‘ın CEO’su ve başkanı oldu. Legend Capital’ın eski finansçılarından, deneyimli teknoloji yöneticisi Yu Yongfu, yaptığı açıklamada oyun oynamaya gelmediği belirtti ve içerik yatırımı yapacağı konusunda söz verdi.

Yatırım miktarını belirten rakama, Alibaba’nın daha önceden ilan edilen medya girişimlerinin ya da yakın zamanda açıklanan 1,45 milyar Dolar’lık içerik sermayesinin dahil olup olmadığı henüz bilinmiyor.

Yeni bir seri geliyor

Alibaba Pictures, yakın zamanda Steven Spielberg’ün Amblin Partners adlı şirketine yatırımda bulunmuştu. Şirket ayrıca, Harry Potter’ın yapımcısı David Heyman ile birlikte genç yetişkin filmi ‘The Warriors’a finansman sağladı. Heyman bu filmin bir seri olacağını söylemese de, Alibaba Pictures, filmin uyarlandığı 36 kitaplık serinin sinema haklarını satın aldıklarını onayladı.

Kaynak: Variety

Çin’in e-ticaret devi Alibaba’nın bir uzantısı olan Alibaba Dijital Medya ve Eğlence, önümüzdeki üç yılda eğlence ve medya sektörlerine 7.2 milyar Dolarlık bir yatırımda bulunmayı planlıyor. Plana, Alibaba’ya 2014 yılında katılan deneyimli teknoloji yöneticisi Yu Yongfu öncülük ediyor. Alibaba Pictures, yakın zamanda Steven Spielberg’ün Amblin Partners adlı şirketine yatırımda bulunmuştu. Şirket ayrıca, Harry Potter’ın yapımcısı David Heyman ile birlikte genç yetişkin filmi 'The Warriors’a finansman sağladı.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği