Alibaba, Brezilya’da bulut servisi sunmaya başlıyor

Çinli şirketin Brezilya’daki bulut hizmetlerini, lokal bulut firması UOL Diveo üstlenecek.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Alibaba ve UOL Diveo, bu işbirliğinin her iki ülkede de dijital ticaretlerini geliştirmek isteyen Brezilyalı ve Çinli şirketlere sıçrama tahtası görevi göreceğine inanıyor.

UOL Diveo CEO’su Gil Torquato, “Bu ortaklığın iki ülkeyi yakınlaştıracağına inanıyorum. Bu, Çin pazarına girmek isteyen Brezilyalı şirketler ve ürünlerini Brezilya pazarına sunmak isteyen Çinli şirketler için elzem bir gelişme’’ şeklinde konuştu. Alibaba Cloud Americas bölümünün başkanı Hao Lin ise, “UOL Diveo’nun Brezilya pazarındaki sağlam varlığı sayesinde müşterilerimizin dijital dönüşüm ihtiyaçlarını karşılamaya yardımcı olabileceğimize inanıyoruz” dedi.

Alibaba, Asya’daki en popüler bulut sağlayıcı olmasına rağmen küreselde Amazon Web Hizmetleri, Google Cloud ve Microsoft Azure ile rekabet ediyor. Bulut bilişim sistemi, Alibaba’nın toplam grup gelirinin% 7’sini temsil ediyor.

Kaynak: ZDNET

 

Alibaba ve UOL Dive,o bu işbirliğinin her iki ülkede de dijital ticaretlerini geliştirmek isteyen Brezilyalı ve Çinli şirketlere sıçrama tahtası görevi göreceğine inanıyor. UOL Diveo CEO'su Gil Torquato, "Bu ortaklığın iki ülkeyi yakınlaştıracağına inanıyorum. Bu, Çin pazarına girmek isteyen Brezilyalı şirketler ve ürünlerini Brezilya pazarına sunmak isteyen Çinli şirketler için elzem bir gelişme’’ şeklinde konuştu. Alibaba Cloud Americas bölümünün başkanı Hao Lin ise, "UOL Diveo'nun Brezilya pazarındaki sağlam varlığı sayesinde müşterilerimizin dijital dönüşüm ihtiyaçlarını karşılamaya yardımcı olabileceğimize inanıyoruz" dedi.

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği